Kai rinkoje pasirodė Doom 3, daugelis žaidimo fanų, ekspertų ir šiaip žaidėjų spėliojo, kas gi bus toliau. Kur žengs Doom frančizė ? Na tie kurie spėliojo, jog vis dėl to, kažkada ir savo telefone išvys jau legendinę šaudyklę. Na jų spėlionės ir viltys išsipyldė bent iš dalies. Kaip teigia pats Karmakas, žaidimas pasuko kiek kiton pusėn, nei, kad šaudyklės, ir naujasis Doom bus vaidmenų žaidimas.

„Na mobiliųjų telefonų ekranuose tikrai nepadarysi didelės revoliucijos, netgi jei grafika atrodys išties gerai“, – kalbėjo Karmakas. „Visų pirma į ką mes atsižvelgsim, tai, jog žaidimas išeitų stilingas ir linksmas, na o jam būdingos tamsios ir niūrios aplinkos, ir telefone išliks niūrios“, – pridūrė jis.

Naujasis žaidimas yra kuriamas studijos Fountainhead Entertainment, o leidėju greičiausiai taps Jamdat. Karmakas kalbėjo jog, žaidimas yra testuojamas šiuo metu tik ant keturių telefonų, bet, kaip ir visi komerciniai žaidimai, bus išbandytas daugiau nei ant 100 įvairiausių modelių.

O kalbėdamas apie problemas, Karmakas išskyrė pagrinde dvi. Pirma, jog telefonų valdymas yra tikrai nepritaikytas šaudyklėms (priežastis dėl ko turim vaidmenų žaidimą), taigi buvo nuspręsta pasirinkti geriausia žanrą. Antra, yra tai, jog JAVA programavimo kalba yra labai lėta, ir nėra jokios išeities, o pasak Karmako, daugelis naujausių mobilių telefonų būtų tikrai greitesni nei, kad Game Boy Advance. O palyginimui jis sakė, jog žaidimus turi kurti taip, kad jie veiktų ant maždaug 4.77 Mhz IMB procesoriaus.