Metų metus padėję mums tapti greitesniais, kompiuterinės ir vartotojų elektronikos gamintojai gali susilaukti saugumo šalininkų atgarsių, kurie perspėja mus, kad sulėtėtume, arba rizikuojame savo sveikata ir gyvybe.

Tyrėjai Švedijoje atrado, kad dabartiniai greiti CD–ROM įrenginiai ir DVD grotuvai gali suskaldyti diskus, paleisdami aštrias šukes didžiuliu greičiu, kurios gali sužeisti žmogų ir pakenkti įrangai. Pasak tyrėjų, šukės plyšta į 3 milimetrų storio aliuminio ar 1 milimetro storio plieno gabalėlius ir gali perkirsti minkštą kūno audinį.
Testuose, surengtuose „Atlas Copco“ laboratorijose, įvairūs CD ir DVD diskai buvo testuojami dideliais greičiais ir tyrėjas Džonas Stadjė atrado, kad dauguma nepajėgė atlaikyti revoliucinių sparčiausių įtaisų greičių.
Tyrėjas kaltina įtaisų gamintojus lenktynėmis kovojant vienas su kitu dėl greičiausio įtaiso. Tačiau kol įtaisai greitėja, palyginti trapūs diskai nesugeba išlaikyti ritmo.
„Egzistuoja riba, kurios negalima peržengti — plastiko tamprumo riba. Deja, kai kurie gamintojai jau ją peržengė ir mes sulaukėme el. laiškų iš daugelio vartotojų, besiskundžiančių sulūžusiais diskais“, — kalbėjo Stadjė. „Ankstesni eksperimentai parodė, kad aštrios dalelės gali praplėšti įrenginyje skyles ir pralaužti aliuminio dangą. Tai potenciali vartotojų problema, galinti atsitikti daugumai naujos kartos grotuvų pirkėjų.“
Stadjė pataria PC ir skaitmeninės vaizdo įrangos vartotojams sėdėti bent penkių metrų atstumu nuo jų įrangos. Taip pat jis skatina mus pagalvoti apie apsauginių akinių bei specializuotų drabužių, pagamintų iš stiprių medžiagų, dėvėjimą.