Bėga paskutiniosios šių metų valandos. Artėja nauji, 2010-ieji Tigro metai. IT srityje spėjama, jog tradiciškai labiausiai kenkėjų „mėgstamą“ „Microsoft“ pakeis taip pat ne ką mažiau žinoma „Adobe“.

Kompanijos „McAfee“ teigimu į „Microsoft“ nusikaltėliai ilgą laiką taikėsi dėl jų produkcijos populiarumo. Prognozuojama, kad kitais metais kibernetinių nusikaltėlių akys smigs į „Adobe“ produkciją – ypač į „Acrobat Reader“ ir „Flash“.
„Mes jau kurį laiką sakėme, kad „Microsoft“ teks nusiimti karūną ir jie visą laiką nebus pagrindiniu taikiniu. Ši diena jau atėjo“, – sakė „McAfee“ darbuotojas G.Kurtz’as.

Tačiau atakų „Adobe“ netrūko ir šiais metais. Visai neseniai kompiuterių piratai galėjo įdiegti kenkėjiškos programinės įrangos elementus ar gauti slaptą informaciją iš pažeistų „Adobe“ sistemų. Liepos mėnesį kompiuterių piratai nusitaikė į „Adobe Flash“ trūkumus, o spalio mėnesį nusikaltėliai siuntinėjo užkrėstus PDF failus.

Žinoma „Adobe“ nebus vienintelis taikinys. Bus ir toliau kuriamos kenkėjiškos interneto svetainės, o vis daugiau išpuolių turėtų sulaukti socialinių tinklų svetaines, tokios kaip „Facebook“ ir „Twitter“.