Žymusis kovotojas prieš kompiuterinius žaidimus Jack Thompson dar kartą išlindo į viešumą pareikšdamas, jog yra sąsajų tarp dviejų paauglių, kurie nužudė 55 metų yrą iš Luizianos valstijos JAV, ir žiaurumų kompiuteriniuose žaidimuose.

Kaip teigia įvykį tirianti policija, vyras žuvo po to, kai jam buvo šauta į veidą. Du paaugliai taip paadrė po to, kai jis atsisakė jiems paskolinti savo mašiną. Thompson teigia, kad panašus įvykis yra ir „viename iš Grand Theft Auto“ žaidimų.

„Niekas niekada nešauna tiesiai į galvą, nebent esate žudikas arba žaidėjas“, – teigė jis, kartu pridurdamas, jog tai kas liko iš aukos dažniausiai yra sutinkama žaidimuose.

Policija atlikusi kratą vieno iš įtariamųjų namuose, rado kelis žaidimus pažymėtu „M“ ženklu, kas reiškia, jog jie yar leidžiami tik asmenims nuo 17 metų. Bet detektyvas Spence Dilworth vis dėl to nebuvo toks kategoriškas „Aš manau jog problemos čia daug gilesnės nei žaidimai, bet kas juos žino?“.

O į klausimą, ar žaidimai gali išprovokuoti tokius smurto protrūkius, Dilworth pareiškė, kad šis klausimas yra labiau skirtas diskusijai namuose, o ne teismui.

Tuo tarpu „Entertainment Software Association“ prezidentas Doug Lowenstein pareiškė: „Aš norėčiau visapusiškai užjausti nukentėjusiąją šeimą su skaudžia tragedija ir priminti, kad tokai tragedija pasinaudoti savo tikslams ir dar kartą bandyti apšmeižti kompiuterinius žaidimus gali tik ciniškas ir moralės neturintis žmogus“.

„Žmogžudystės ir kiti žiauriūs žaidimai neatsirado kartu su žaidimais. Klaidinga būtų teigti, jog žaidimai ugdo būsimus žudikus. Galbūt netinkamas jų naudojimas ir gali būti žalingas, tačiau šioje probleoje slypi daug gilesnės dabartinės mūsų visuomenės problemos. Viską suversti tik žaidimams, gali arba visiškas kvailys, arba dėmesio trokštantis žmogus“, – užbaigė jis.