„Microsoft“ už 7,2 milijardo JAV dolerių (apie 19 milijardų litų) įsigijo „Nokia“ įrenginių bei paslaugų verslus, licenzijas patentams ir žemėlapių tarnybą.

Dabartinis „Nokia“ vadovas Stephen Elop taps vykdančiuoju vyriausiuoju prezidentu naujame „Microsoft“ kompanijos „Įrenginių bei paslaugų“ padalinyje. Kartu su juo ten dar dirbs 32 tūkstančiai, kurie pereis iš ankstesnio savo darbdavio.

„Tai drąsus žingsnis ateičiai. Laimėjimo situacija tiek darbuotojams, tiek akcininkams, tiek pirkėjams tiek ir abiem kompanijoms. Sujungiant abi šias komandas bendrai padidins „Microsoft“ akcijų vertes ir pelnus iš telefonų bei sutvirtins bendras galimybes tiek „Microsoft“ tiek ir mūsų partneriams visoje mūsų šeimoje įrenginių bei paslaugų“ – šį žingsnį pakomentavo šį žingsnį Ballmer’is.

Julie Larson-Green kol nebus baigtas abiejų kompanijų susijungimas, ir toliau vadovaus „Įrenginių bei Studijų“ komandai. Taip pat ir toliau vadovaus reikalams, susijusiems su „Xbox One“ paleidimu. Vėliau ji prisijungs prie naujos Stephen Elop vadovaujamos komandos.

Be dabartinio „Nokia“ vadovo prie „Microsoft“ prisijungs taip pat ir Jo Harlow, kuris toliau vadovaus „Išmaniųjų įrenginių“ komandai, Timo Toikkanen, kuris vadovaus „Mobilių telefonų“ komandai, Stefan Pannenbecker, kuris ir toliau bus atsakingas už įrenginių dizainą.

Planuojama, jog abiejų kompanijų susijungimas bus baigtas 2014-ųjų metų pirmą ketvirtį.