Jau rašėme apie tai, kas yra „StartupJam Baltics 2010“, kaip atrodė antroji bei trečioji renginio diena. Vadinasi, atėjo pats metas parašyti paskutinį rašinį šio renginio tema – apie žaidimus.

Atrodo, Lietuvos paskutiniu metu net nebando aplenkti pasaulinės žaidimų tendencijos. Čia, kaip ir visur kitur, pradėjo dykti įvairūs naršykliniai projektai, besitikintys nugriebti bent šiokią tokią ženklesnę vartotojų dalį.

„BBallzone“ – tai vienas iš tokių naršyklinių žaidimų. Jame kiekvienas užsiregistravęs gauna po nuosavą krepšinio klubą. Žaidėjo tikslas – valdyti klubą taip, kad jis taptų pačiu geriausiu.

„BBallzone“ kuriamas jau du metus. Per šį laiką pastovių žaidimo gerbėjų skaičius išaugo iki 3000 tūkstančių. Kol kas žaidimą labiausiai pamėgę lietuviai. Jų čia net 70%, tačiau pastaruoju metu, vis daugiau komandų vadovais pabūti užsinori JAV ir Italijos piliečiai.

Ką veikė šio žaidimo kūrėjai „StartupJam Baltics 2010“ metu? Ieškojo žmonių, kurie norėtų parašyti apie juos, todėl jei turite kokių nors susijusių minčių su žaidimu, pasidalinkite jomis bent jau savo blog’e!

Visgi, Lietuva tai krepšinio šalis, nes vienu krepšiniui skirtu lietuvišku žaidimu neapsiribojame. Turime dar ir „Basket Voice“!

Jei „BBallzone“ neturi nieko bendro su realiu krepšiniu, tai „Basket Voice“ turi. Žaidimas reklamuojamas ne tik kai kurių lygų metu bei turi šių lygų licenzijas, bet jame taip pat galima ir pasilyginti savo sugebėjimus su tikrų krepšinio ekspertų.

„Basket Voice“ šiuo metu yra pasiekiamas net 5 kalbomis: lietuvių, anglų, slovėnų, suomių bei ispanų. Galima žaisti dviejuose lygose: LKL ir „liga telemach“. Per ateinančius dviejus metus, planuojama dar padidinti palaikomų kalbų kiekį bei pristatyti žaidėjams dar kelias lygas. Žinoma, visa tai kainuoja. Štai, todėl „Basket Voice“ „StartupJam Baltics 2010“ renginio metu ieškojo, kas galėtų investuoti į jų portalo greitesnę plėtrą.

Bet gerai, kad visas lietuviškas gyvenimas vien krepšiniu nepasibaigia. „Nebula 44“ siūlys įžengti į kosminių kovų pilną pasaulį, sujungdama naršyklinės strategijos elementus su realaus laiko strategijos.

Žaidimas kol kas dar kūrimo stadijoje, todėl labai sunku daugiau ką nors apie tai kalbėti. Visgi, jau šią vasarą (tiksli data dar nežinoma) turėtų startuoti uždaras žaidimo beta testas, į kurį registracijų prašymai jau priimami.

Prie „Nebula 44“ šiuo metu dirba apie 10 žmonių. Tačiau kūrėjams vis dar trūksta žmonių, mokančių programuoti „Ruby On Rails“ ir galinčių padėti su viešaisiais žaidimo ryšiais. Žinoma, ir piniginės investicijos jiems praverstų… Būtent, todėl jie ir dalyvavo „StartupJam Baltics 2010“.

Renginyje sutikome ir Rolandą Razmą, „UD7“ žaidimų studijos vadovą, kuris tuo metu dirbo net prie kelių žaidimų iPhone telefonams. Nepaisant to, renginyje, visgi, jis nieko nepristatinėjo, bet įdėmiai sekė kitų žmonių pristatymus.

Tuo „StartupJam Baltics 2010“ rašinių seriją ir baigsime. Dabar lauksime kitų metų… arba kitų tokių šaunių renginių (sklando gandai, kad kažkas gali įvykti rudeny)!