Nepatvirtintais duomenimis JAV teigiama, jog Vašingtone įsikūrusi bendrovė Cyan World bankrutuoja. Jos darbuotojas, savo asmeniniame interneto dienoraštyje paskelbė apie visų 40 kompanijos darbuotojų laikina atleidimą. Kol kas jokie oficialūs šaltiniai, įskaitant ir patį kompanijos tinklalapį, nei paneigė, nei patvirtino šį faktą.

„Beveik visi kompanijos Cyan Worlds darbuotojai, tarp jų ir aš, buvome laikinai atleisti“, – penktadienį rašė žaidimo URU: Age Beyond Myst analitikas Ryan J.Warzecha. „Labai nesmagu yra matyti kompaniją, kurioje dirba tiek daug talentingų žmonių, šitaip išyrant. Aš nieko dėl to nekaltinu. Šiandien mes turėjome darbuotojų susitikimą, kur turėjome pokalbį su [kompanijos įkūrėjas] Rand’u [Mileriu]. Tada buvome pavaišinti mėsainiais ir atsisveikinome“.

Tačiau kompanijos produkcijos direktorius, atsakydamas į tokius savo kolegos žodžius, teigė jog dar ne viskas prarasta ir kompanija atsigaus. „Aš girdėjau tikras siaubo istorijas, kai tas pats atsitikdavo kitoms kompanijoms“, – kalbėjo jis. „Tačiau kompanija priklauso per daug dosniems žmonės ir ji gyvuos. Ji dar nemirus. Dabar tai kažkas panašaus į laivą, varuojama skeletų“.

Nuraminimas visiems nuotykių mėgėjams. Ubisoft patvirtino, jog žaidimas Myst V: End of Ages jau baigtas ir šiuo metu yra gamykloje, taigi bet kokie veiksmai kompanijoje tikrai nepaveiks šio žaidimo išleidimo, kuris JAV numatytas rugsėjo 20 dieną.

Pirmasis Myst serijos žaidimas pasirodė dar 1994 metais ir jau tada tapo tikru publikso numylėtiniu. Jis beveik visados pirmaudavo perkamiausių sąraše, kol galiausiai jį iš ten išstūmė 2000 pasirodęs EA žaidimas The Sims. O vėliau pasirodė ir šiam nuostabiam nuotykų žaidimui skirti tęsiniai Myst III: Exile ir Myst IV: Revelation. Tai pat dienos šviesą išvydo ir kritiškai įvertintas Uru: Ages Beyond Myst. Iš viso nuo savo išleidimo Myst serija buvo parduota 12 milijonų kopijų tiražu.

Daugiau apie pačios kompanijos likimą, turėtume sužinoti per kelias ateinančias savaites. Iš tiesų kompanijos Cyan Worlds istorija yra labai įdomi. Toks jaumas, jog ji gimė vien tam, kad išleistu Myst serija ir numirtu su paskutiniu jos žaidimu. Jei taip, kompanijos vardu Cyan Worlds ir Myst nepamiršiu niekados.