Vokiečių developeriai Crytek laimėjo milijoną loterijoje. Na, gal ne visai, tačiau jie pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Electronic Arts, pagal kurią jie kurs visiškai naują frančizę.

Žinoma Electronic Arts niekada iš nebūtų pirkę Far Cry ar dar kokios nors kitos jų sukurtos frančizės, nes tikrai sėkmingą multimilijoninį hitą gali sukurti tik marketinge įgudę žmonės. Crytek – puikūs developeriai, bet ne pardavėjai.

Crytek komanda neseniai baigė darbus susijusius su Far Cry (prieš keletą dienų išėjo ir pataisa, kurią galite rasti mūsų Failų skyriuje), tačiau sutartis su Ubi Soft buvo pasirašyta vienam žaidimui. Koks Ubi Soft neatsargumas ir trumparegiškumas. EA, pasirodė, kaip visada, laiku ir niekuo nerizikuodami priglaudė Crytek po savo sparneliu.

Žaidimas bus kuriamas pagal EA užsakymą ir tai, kaip jau minėjom – nebus Far Cry tęsinys, nors prieš metus parodoje ECTS Crytek kalbėjo kitaip. Žinoma dabar, kai jie turi užsakymą iš EA – neaišku ar toks tęsinys iš viso yra įtrauktas į Crytek planus, tačiau tai visai nesvarbu – svarbu tai, jog naujas žaidimas naudos fantastišką CRY variklį.

Tikiuosi, jog tai nebus dar vienas žaidimas Antrojo Pasaulinio karo tema, tačiau tai tikriausiai supranta ir EA.

„Naujų intelektualinės nuosavybės produktų paieška ir pristatymas rinkai yra esminis EA uždavinys,“ sakė EA Partners Europe vice-prezidentas Frenkas Sanjeris (Frank Sagnier).

„EAP partnerystės sutartis su Crytek yra geriausias to įrodymas, o taip mes stengiamės skatinti kūrybingus developerius.“
Savo ruožtu Crytek prezidentas Savatas Jerli (Cevat Yerli) yra nusiteikęs entuziastingai šio esminio posūkio atžvilgiu. „Mes su nekantrumu laukiame savo bendradarbiavimo su EA pradžios,“ sakė jis. „Mūsų technologijos ir kūrybingumas, suderintos su EA parama gamyboje, marketinge ir pardavimų sferoje, reiškia, jog mes gavome nuostabiausią progą pateikti puikų produktą klientams, o taip pat išaugti į stambesnę firmą.“

Iš tiesų tokį Aukso puodą laimėti norėčiau labiau…