Viršelio tema

Naujametine liga susirgo ir Computer Bild. Tiesa, jie tą daro kiekvienais metais: Prognozuoja rinkos ir technologijų pokyčius. Savaime aišku, kad šį kartą kalba eina apie 2009-uosius metus. Straipsnis padorios apimties ir man, kaip žmogui, besidominčiam viskuo po truputį, skaityti buvo įdomu. Daugiausiai kalbama apie kompiuterius bei internetą, užsimenama ir apie mobiliuosius telefonus. Neabejoju, kad tie, kurie domisi ir seka tam tikros srities naujienas kažko stulbinančio nesužinos, tačiau bent pažvelgti į praėjusių metų prognozes ir patikrinti, ar jos išsipildė, bus tikrai verta. Iš visų mano apžvelgtų numerių, šis straipsnis buvo geriausias. Nejaugi sunkmetis užgulė ir CBL pečius ir privertė redakciją eiti kokybės, o ne kiekybės keliu?


Technika

Ne, šį kartą nešiojamųjų kompiuterių testo čia nėra. 🙂 Testuotojai klausėsi muzikos aštuoniais MP3 grotuvais. Jie buvo suskirstyti į kategorijas pagal kainą ir vertinami atskirai. Brangesnieji kainavo nuo 400 iki 600, o pigesni nuo 150 iki 400 Lt. Teste atkreiptas dėmesys į grotuvų patogumą kelionėje. Be abejo, svarbiausiu kriterijumi išlieka atkuriamo garso kokybė. Nieko keisto, kad iPod shuffle liko paskutinėje vietoje, nes jis neturi ekrano, o tai smarkiai įtakojo balą.


Programos

Pirmojoje skilties dalyje nedidelis straipsnelis apie animacijos kūrimo programas, o kitoje, didesnėje, patarimai kaip montuoti filmuotą medžiagą. Išsamiai paaiškinama kaip naudotis Windows movie maker ir SuperDVD Video editor programomis. Žinoma, prieš visus patarimus išaiškinama, kaip galima vaizdus perkelti į kompiuterį, ir kokio agregato mums reikės, norint tuos vaizdus apdoroti.


Internetas

Nemokamų elektroninio pašto dėžučių testas. Atrinktos testo dalyvės turėjo būti ne tik nemokamos, bet ir turėti lietuvišką sąsają, todėl tokių visiems žinomų ir populiarių vardų kaip kad Yahoo, nerasime. Bet nusivilti nereikia, redakcija rado net Iki prekybos tinklo nemokamą el. pašto dėžutę! Ji užėmė priešpaskutinę, septintąją vietą. Aštuntoje – Lietuvos jaunimo pamėgta one.lt. Pirmoje vietoje kaip ir reikėjo tikėtis dvigubai daugiau taškų surinkęs gmail.


Žaidimai

„WoW: Wrath of the Lich King“ apžvalga. Šį kartą tai ne žaidimo proceso atpasakojimas, ar nereikalingi patarimai. Apžvalga kaip ir turi būti. Aprašomos papildymo naujienos, siužeto pradžia ir kiti įdomūs, bei nežaidusiam žmogui patrauklūs skaityti aspektai. Įtariu, kad prie šios apžvalgos gerokai prisidėjo ir Artojas. Galutinis įvertinimas siekia 8,25 balo, o tarp žaidimo minusų paminėta „vaikiška pasaulio išvaizda“.


Apibendrinimas

Nuo praėjusio numerio žurnalas suplonėjo 16 puslapių. Kaina išliko tokia pati. Imant žurnalą į rankas to labai nesijaučia, bet rašant apžvalgą ir paskubom sklaidant straipsnius akivaizdu, kad skaitalo mažiau, nors jis galbūt kokybiškesnis. Tikėkimės kad sunkmetis, apie kurį rašo kas tik netingi, atliks gerą darbą ir žurnalo kokybė kils. Tik taip jis gali palikti konkurentus užnugaryje.