Naujienos

Windows 7 beta versijos apžvalga. Pusė straipsnio sakinių struktūra tokia: „Windows XP buvo taip ir taip, Windows 7 yra taip ir taip“. Skaityti nuobodu ir vargu ar tai naudinga. Juk sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyt, nei šimtą išgirst. Didžiausia naujiena – galimybė kompiuterį valdyti pirštais, tiesa, tam prireiks specialaus monitoriaus, bet kaip parodė bandymas, tai ir lieka tik galimybe, bet ne praktine nauda. Pasirinkus tokį valdymo būdą padidėja kai kurios juostos ir langai, bet tiksliai atlikti veiksmus vis tiek sunku. Didelė dalis naujovių pasiskolinta iš Apple kompiuterių. Straipsnyje sudomino lentelė, kurioje pateikti veiksmai ir jų atlikimo sparta kompiuteriuose su 3 operacinėmis sistemomis: Windows XP, Vista, ir, žinoma, naująja Windows 7. Pasak jos, didžiausia sparta pasižymi naujosios „langinės“. Jos taip pat geriausiai tvarkosi su žaidimais.

Viršelio tema

Kaip ir kiekvieniems metams baigiantis, atliktas Lietuvos prekybininkų parduodamų kompiuterių testas. Pasirinktų kompiuterių kainos svyravo apie 2000lt. Savaime aišku, kad straipsnyje trumpai apžvelgiami kompiuterių tipai, pagrindinės dalys, taip pat patariama kokį kompiuterį rinktis atsižvelgiant į savo poreikius, todėl bent šiek tiek nusimanantiems skaityti nebus ką, tuo labiau kad dar pateikiami ir patarimai kaip įsigytą kompiuterį paruošti darbui.

Technikos testai

Testas šį kartą įdomesnis: lyginami beveik identiški nešiojamieji kompiuteriai su skirtingais procesoriais: vienas jų AMD, kitas Intel gamybos. Svarbiausias aspektas – darbo sparta, taip pat svarbi testuotojams pasirodė baterijos darbo laikas. Laimėtoju minimalia persvara ( 0,43 balo ) tapo kompiuteris, turintis Intel Montevina mikroschemų rinkinį ir Intel Core 2 Duo T8600 2.4 GHz procesorių.

Internetas

Pažintinis straipsnis su Google Docs. Paaiškinama kas tai yra ir kokie šio serviso privalumai. Didesnė straipsnio dalis itin išsamūs paaiškinimai kaip pradėti ir kaip naudotis šia sistema.

Ambicingiems

Naršyklės Firefox spartinimas. Visi patarimai, išskyrus vieną, susijęs su naršyklės registro keitimu. Nors teoriškai naršymo greitis turėtų padidėti, realiai skirtumas beveik nejaučiamas. Praktiškiausias ir paprasčiausias paskutinis patarimas: atsisiųsti papildinį, blokuojantį flash elementus.

Žaidimai

Šį kartą skyrelis dvigubai didesnis, savaime aišku, kodėl 🙂 . Rudeninių hitų šiemet, kaip ir visais metais, gausybė. Apmaudu, kad apie žaidimą parašoma vos keliais sakiniais, o didžiąją dalį užima nereikalingi testų rezultatai. Testo nugalėtojas – WoW: Wrath of the Lich King. Kaip jau dažnai pasitaiko šio žurnalo žaidimų testuose, įvertinimai stipriai numušti ir nuo metacritics vidurkio skiriasi net ir dviem balais. Paskutinėje vietoje atsidūrė naujausia NFS dalis: Undercover.

Audio/Video/Foto

Nikon D90 veidrodinio fotoaparato apžvalga. Pasirinktas būtent šis modelis todėl, kad tai pirmasis veidrodinis fotoaparatas, galintis filmuoti. Nuo savo pirmtako D80 testuotasis prietaisas skiriasi dar keliomis smulkmenomis kaip papildomais 2 megapikseliais ( 12 vietoj 10 ), kito tipo matrica, bei viena išskirtine naujove – LiveView funkcija. Ji leidžia iš anksto pamatyti, kaip atrodys padaryta nuotrauka pakeitus vienus ar kitus nustatymus. Fotoaparato padarytų nuotraukų kokybė įvertinta 7,33 balo, nors teste apibūdinama kaip itin gera. Filmuoja šis Nikon kūrinys HD ( 1280×720 ) raiška, 24 kadrų per sekundę greičiu. Žinoma, įrašų kokybė neprilygsta net pigiausioms tokia raiška filmuojančioms vaizdo kameroms. Juk fotoaparatas skirtas fotografuoti, o ne filmuoti, ar ne?