Ką gi, pagaliau sulaukėme paskutinio šių metų mėnesio, o su juo kartu ir naujo „Computer Active“ žurnalo numerio.

Naujienos

Kad ir kaip būtų liūdna, bet įdomių IT naujienų šiame numeryje yra mažokai. Išimtis tik aprašymas apie neseniai atnaujintą internetinę muzikos prekių parduotuvę, kuri dabar yra didžiausia Baltijos šalyse, ir nors iTunes dar neprilygsta, bet joje yra apie 500tūkst. įvairių atlikėjų įrašų.

Technikos naujienų skyrelis šįkart kiek kitoks. Naujiems prietaisams šiame numeryje skirti tik 5 puslapiai, kuriuose rašoma apie naująjį „Samsung Blue Earth“ mobilųjį telefoną, „LG M62” ir “Color Pop to W30” monitorius. Pagrindinė šių monitorių funkcija yra būti ne tik kompiuterio dalimi, bet ir atstoti televizorių. Na, o likę skyriaus puslapiai skirti Skaitmeninės televizijos aprašymui. Be to, tam nepagailėta net 5 puslapių. Pirmuosiuose dviejuose supažindinama su jos veikimu ir skirtumais nuo paprastos analoginės TV, o likusiuose – mikrovisatos, Galos, Viasat ir Mezon teikiamų paslaugų aprašymai ir šiokia tokia jų reklama.

Straipsniai

Gal naujienų skyrius šį mėnesį stipriai nepasirodė, bet viską atperka straipsnių skyrius. Jame keturi iš penkių straipsnių turėtų patikti daugumai.

Pirmąjį, kuriame rašoma apie skaitmeninę TV jau rašiau, tad žiūrim kas toliau sąraše. Ogi čia mėnesio tema – „51 nemokama programa“. Kaip jau supratote čia trumpai aprašomos nemokamos programos, tarp kurių radau nemažai naudingų, bet nežinomų programėlių. Tačiau, kad nesugadinčiau įdomumo skaitant, jų pavadinimų neminėsiu 🙂 .

Trečiasis straipsnis pasakoja apie „Apple Mac“. Rašiniui skirti 4 puslapiai ir čia labai plačiai nupasakojami šių platformų skirtumai, ypatybės ir pateikiamos kelios „žingsnis po žingsnio“ pamokos. Apskritai straipsnis įdomus ir vienas iš verčiausių dėmesio rašinių, pasirodžiusių CA žurnale per pastaruosius kelis mėnesius.

Priešpaskutiniame straipsnyje rašoma apie socialinius tinklus, o pagrinde – apie jų keliamus pavojus. Aišku, gali pasirodyti, kad šis straipsnis primint laikraščiuose matomus rašinius, kuriuose visas reikalas būna labai išpūstas ir soc. tinklai paverčiami į kažkokius priekabiavimo tinklus. Čia gal šioks toks silpnas moralo prieskonis yra jaučiamas, bet realiai bereikalingų ir iš piršto lauštų istorijų istorijų ir pamokymų nėra. O ir šiaip paskaityti šį straipsniuką buvo visai neblogai.

Na ir atėjo eilė paskutiniam rašiniui, kuriame pasakojama apie nuotraukų redagavimą. Čia pateikiami kiek sudėtingesni foto redagavimo pavyzdžiai ir pateikiama viena „žingsnis po žingsnio“ pamoka, kurioje yra parodyta kaip galima panaikinti odos nelygumus nuotraukoje.
Na, o paskutiniuose puslapiuose kaip visada, aprašomi keli žaidimai ir unikalesnės nemokamos programos. Tarp žaidimų šįkart Eidos kūriniai: „Batman:Arkham Asylum“ ir „Mini Ninjas“, o tarp programų galėčiau išskirti Klok, kuri parodo kiek laiko vartotojas praleidžia prie vienos ar kitos programos.

Apibendrinant, kaip paskutinis šių metų numeris, „Computer Active“ tikrai „nepasišiukšlino“. Aišku, įdomesnių naujienų trūkumas jautėsi, bet puikios straipsnių temos padėtį ištaisė ir žurnalo skaitymui skirtas laikas nė kiek neprailgo.