Prekyboje pasirodė Lapkričio mėnesio numeris, tad pažvelkime ką gijame rasime šį mėnesį.

Naujienos

Kalbant apie naujienas, šįkart įdomių naujienų tikrai netrūko ir daugiausia buvo rašoma apie IFA 2009 parodą. Dviejose naujienose buvo rašoma apie 3D vaizdą, televizorius ir “Blu-Ray” diskus. Taip pat šiek tiek užsiminta ir apie interneto kompiuterius bei „Inovatyvią mokyklą“.

Na, o iš technikos naujienų labiausiai galima išskirti platų aprašymą apie „Epson EH“ serijos projektorius. Aprašyti šeši skirtingi projektoriai, pasižymintis puikiomis charakteristikomis, tačiau jų kainos sviruoja nuo dviejų iki vienuolikos tūkstančių litų. Kiti dėmesį patraukę prietaisai – Logitech žaidimų vairas ir Saitek vairalazdė. Be abejo, rašoma ir apie internetinius kompiuterius. Šį mėnesį CA taikinyje – „Fujitsu Siemens Amilo Mini UI 4560“. Šis netbook‘as – tai pirmasis „Fujitsu“ bandymas sukurti tokio tipo kompiuterį ir gana sėkmingas. Kaina, kaip ir daugumos kompiuterių, siekia 1210Lt, tačiau jame yra tik 60 GB standusis diskas, 1 GB atminties ir Intel Atom procesorius. Na, o likę aprašymai pasakoja apie HP Photosmart spausdintuvą, Apacer USB atmintinę ir t.t., bet kažko įdomesnio išskirti negalėčiau.

Straipsniai

Pirmajame straipsnyje rašoma apie taisyklingą naudojimąsi kompiuterių, kad būtų išvengta raumenų patempimo ar kažko panašaus. Tikslių pratimų, kokius reikia atlikti, čia neradau, bet straipsnyje netrūko nuorodų į internetinius puslapius, kuriuose ta informacija pateikiama. Be to, yra ir taisyklingos ir netaisyklingos sėdėsenų prie PC pavyzdžiai.

Antrasis straipsnis pasakoja apie failų formatus. Už pirmąjį jis kur kas įdomesnis ir šiek tiek ilgesnis. o pagrindinis rašinio akcentas – formatų pakeitimas ir supažindinimas su jais. Taip pat yra ir trumpas „Žingsnis po žingsnio“ gidas apie MS Office 2007 failų formatų paleidimą turint senesnę Office versiją.

Kiti du straipsniai – apie mažiau žinomas Windows galimybes ir Word galimas kurti nuorodas. Pirmajame ir kartu pagrindiniame šio mėnesio straipsnyje rašoma apie Windows‘uose esančią „Managment Console“. Čia supažindinama su jos galimybėmis ir pačiu naudojimu. Straipsnis gana ilgas ir platus, be to, jame daug įdomios informacijos, tad paskaityti jį visai įdomu. Antrasis rašinys pasakoja apie kur kas paprastesnę funkciją – Word esančias nuorodas. Jų dėka tekstą galima paversti į nuorodą ir taip praplėsti visą dokumentą. Aišku, tie 3 puslapiai teksto rašo ne tik apie šią vienintelę operaciją.

Priešpaskutiniame numerio straipsnyje pasakojama apie GPS sistemą. Pradžioje aprašoma bendra informacija apie patį GPS, toliau nupasakojama kokiomis programomis geriausia naudotis ir kurios turi tiksliausius žemėlapius, o pabaigoje rašoma kaip įkelti norimą info į kompiuterį.

Na ir paskutiniame rašinyje kalbama apie Firefox kūrėjų sukurtą el. pašto klientą. Pats straipsnis labiau primena gidą, nes jame aprašoma kaip įdiegti šią programą ir kaip pradėti ja naudotis. Gidas gana platus ir aiškus, tad ieškantiems patogios el. pašto programos Thunderbird pravers.

Apibendrinant, lapkričio mėnesio „Computer Active“ nebuvo vienas iš įdomiausių numerių šiais metais. Naujienų skyrelis visai įdomus, bet apie straipsnius to pasakyti negalėčiau, išskyrus numerio temą, kuri parašyta labai įdomiai ir išsamiai. Na, o paskutiniuose žurnalo puslapiuose gana vykusi naujausios Red Faction dalies apžvalgėlė ir keletas neblogų programėlių, iš kurių galima išskirti „Controlpad“ ir „Scribus“.

Labai atsiprašau už gerokai pavėluotą apžvalgą, bet taip jau gavosi, kad ją parašiau jau seniai, bet tik dabar patalpinau.