Kompiuterinė grafika — Lietuvoje vis dar nišinė sfera, tačiau kiekvienas mūsų esame su ją susidūrę. Kompiuterinės grafikos profesionalai ir skaitmeniniai menininkai nuolatos puošia mūsų kasdienybę, o jų prisilietimą juntame visur – pradedant kinu, baigiant televizija, reklama ir kompiuteriniais žaidimais. Kompiuterinė grafika, tam tikra prasme, gali būti sulyginama su dieviškomis galiomis kurti ištisus pasaulius ar įkvėpti gyvybę net tik filmo personažui, bet ir dantų pastos tūtelei. Vis tik kompiuterinės grafikos kūrėjai nuolat susiduria su daugybe iššūkių, kurių rimčiausias — žaibišku greičiu tobulėjančios technologijos. Kaip vienas iš būdų spėti kartu su šia kaita yra Vilniuje rengiama didžiausia regione, tarptautinė konferencija skaitmeninių menų entuziastams — CG EVENT Vilnius 2016.

 

„CG EVENT — tai ne šiaip konferencija, tai nauja bendravimo platforma, kurią mes siekiame pristatyti Lietuvos ir visos Rytų Europos auditorijai“ — teigia vienas iš renginio kuratorių Sergejus Tsyptsynas. „Savo renginiuose mes vengiame formalių prezentacijų, rinkodarininkų ir nuobodžių grafikų. Mūsų siekis – aptarti gyvus projektus, ką tik įveiktus iššūkius, apžvelgti madas ar naujus įrankius“. Sergejus Tsyptsynas CG EVENT renginius organizuoja daugiau nei penkerius metus. Didžiausi tokio pobūdžio renginiai vyksta Maskvoje, tačiau CG EVENT vieši ir Kijeve, tad renginys turi tūkstantinę gerbėjų minią. Pasak organizatorių CG EVENT turi dvejopą misiją – visų pirma, tai ekspertinis naujausių animacijos, specialiųjų efektų, naujosios medijos, holografijos ar virtualios realybės projektų aptarimas.

Komunikaciją su bendraminčiais iš Lietuvos ir užsienio Sergejus išskiria kaip antrą reikšmingą renginio misiją. Organizatoriai akcentuoja daugelį sferų apimančią programą, tačiau kviečia nenuvertinti galimybės sutikti profesionalus ir iš kitų šalių, pasisemti patirties ar net surasti naujus partnerius savo projektams. „Kompiuterinė grafika ir skaitmeniniai menai – tai sferos kurios nuolat lenkia laiką. Technologijos gimsta tiesiog ambicingų projektų metu, tačiau neprabėgus nei metams, jos jau spėja pasenti. Tai rimtas iššūkis visai industrijai, nes net ir turėdamos norą, ugdymo įstaigos negali žengti koja kojon su natūralia raida. Vienintelis būdas tobulėti ir tapti šios sferos specialistu yra nuolatinė komunikacija su tais, kas kuria pažangiausią turinį, įrankius ir sprendimus. Paradoksalu, bet dažnu atveju įspūdingiausių sprendimų autoriai šiandien gali būti žmonės ar įmonės, apie kurias vakar niekas negirdėjo“ — kasdieniais industrijos rūpesčiais dalijasi Sergejus Tsyptsynas. Šiuos teiginius atspindi ir įtempta renginio programa. Pranešėjų tarpe gausu savos srities profesionalų iš Lietuvos ir viso pasaulio, atstovaujamų įmonių sąraše puikuojasi pasaulinio garso vardai „Framestore Canada“, „Unity“, „Blizzard“ ir daugybė kitų.

 

Šiuometiniame renginyje taip pat planuojama suorganizuoti ir keletą dirbtuvių sesijų. Viena jų vyks Goodname Studio stende, kuriame bus laukiami visi 2D dailininkai. Dailininkai, atvykę į stendą, gaus ruošinį ir turės jį išbaigti naudodamiesi teminėmis gairėmis, kurias pateiks konkurso organizatoriai. Geriausio darbo autorius bus apdovanotas įspūdingu, plataus formato LG monitoriumi. Organizatoriai pabrėžia, kad vertinant bus kreipiamas dėmesys ne tik į Photoshop programos valdymo įgūdžius, bet ir į dalyvių fantaziją, saviraišką ar humoro jausmą.

CG EVENT Vilnius vyks jau gegužės 28 dieną, lenkų kultūros namuose, Vilniuje. Jei susidomėjote renginiu apsilankykite portale www.cgevent.eu arba sekite renginio naujienas socialiniame tinkle Facebook.