NVidia įžengė į visiškai naują rinkos segmentą. Kompaniją Las Vegase vykstančioje CES 2013 parodoje pristatė nešiojamąją žaidimų konsolę. Pirmasis toks nVidia kūrinys yra žinomas Shield kodiniu pavadinimu.

Ši konsolė turės keturių branduolių nVidia Tegra 4 centrinį procesorių, turintį 72 modulių GPU. Šis produktas bus sutinkamas ne tik konsolėje, bet ir aukštos klasės mobiliuosiuose įrenginiuose. Daugiau apie jį rašėme šioje naujienoje. NVidia Shield baterijos pakaks 8-10 valandų žaidimų seansui.

Konsolės atkuriamas vaizdas bus matomas 5 colių įstrižainės 1280×720 raiškos ekrane. Ji taip pat galės priimti nVidia grafinės kortos (GTX 650 ar geresnės) apdorotą vaizdą iš asmeninio kompiuterio. NVidia Shield turės gamepad’ą, kuris labai primeną Xbox konsolėje esantį analogą ir dažnai jis bus daug patogesnis už planšetėse bei telefonuose esančia valdymo sistemą.

Konsolė palaikys visus populiariajai Andoid operacinei sistemai skirtus žaidimus plius gaus specialiai NVidia Shield skirtų projektų. Taigi jokių problemų dėl siūlomų žaidimų kiekio tikrai nebus.

Numatoma produkto išleidimo data – šių metų antrasis ketvirtis. Kokia bus produkto kaina dar nėra atskleista.

Daugiau naujienų iš CES 2013 parodos rasite čia.