Autorius: Tokyo

Ar dažnai aplankote tokius miestelius kaip Centralia, įsikūrusius pensilvanijoje? Nemanau, kad dažnai. Tad ir tie, kurie jį aplankytų, tikriausiai nustebtų, kad šis miestelis jiems primintų vieną žinomiausių pasaulyje miestelį Silent Hill (Tylioji Kalva). Žinoma, tik šis miestelis, pirešingai nei Centralia, nėra tikras, jis išgalvotas labai kūribingų firmos ,,Konami‘‘ žmonių.

SILENT HILAS EGZISTUOJA

1999-aisiais metais pasirodęs mistiško siužeto, su dar mistiškomis būtybėmis, žaidimas ,,Silent Hill‘‘, buvo vienas iš tų žaidimų, kuris turėjo ateitį kompiuterinių žaidimų rinkoje. Jis susilaukė didžiulės sėkmės ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje; ,,Silent Hill‘‘ žaidimų serija pratesta , metams bėgant mes sulaukėmė dar didesnį šiurpulį keliančių trijų žaidimo dalių. Kol pagaliau 2006-aisiais metais sulaukėmė ir šio žaidimo filmo.

Bet ar kas nors iš jūsų bent numanė, kad toks virtualus miestelis Silent Hill egzistuoja realiai? Jis turi taip pat savo žiaurią ir šiurpą keliančią istoriją, viską gaubiantį rūką, žmonių sielas, kurios pasiliks šiame miestelyje amžinai.

MIESTELIO CENTRALIA ISTORIJA

Istorija prasidėjo apie 1961-uosius metus, kai netoli Centralia užsidegė atvira duobė su įvairiomis miestelio atliekomis. Liepsnoms paplitus, ugnis pasiekė ir anglis, kurios vėliau pradėjo vis smarkiau ir smarkiau degti po miestelio Centralia žeme. 1962-aisiais metais miestelyje visiškai netikėtai iš po žemių atsivėrė pats pragaras, tai buvo ertmė, iš kurios kilo labai karšti garai, o žemė pradėjo vos ne liepsnoti, liepsnos vėliau pasiekė visą likusią miestelio dalį.

Be viso šito, pradėjo daugėti ir tų keistų požeminių ertmių tiesiai po gyventojų namų grindimis, kurios dar labiau degino žmonių namus, mokyklas, kitus svarbius miestelio objektus. Buvo įrengtas požeminis bunkeris, o miestelį Centralia paskelbė kaip pavojingą zoną ir buvo pradėta žmonių evakuoacija į požeminį bunkerį. Tai nepadėjo išvengti aukų ir tą dieną gaisre žuvo ne vienas miestelio gyventojas.

Tik išsigelbėjusieji vėliau pasakojo, kad po gaisro miestelį užliejo tirštas, viską gaubiantis rūkas, visi pastatai buvo sudegę, visas miestelis buvo nusiaubtas lyg po karo. Tad jau 1984-aisiais metais vėl prasidėjo gyventojų evakuacija, kai ugnis miestelyje ir vėl tapo nevaldoma. Anglis tuomet po žeme įkaito net iki 180 laipsnių karščio.

CENTRALIA DÛMUOSE SKENDËS DAR MAŽIAUSIAI 100 METØ

Praėjus daugiau nei 40 metų, iš tūkstančio Centralia miestelio gyventojų skaičius smuko iki vienuolikos. O paslaptingos dūmų ir nuodingų garų ertmės vis dar atsiveria ir garuoja iki šiol.

Teigiama, kad jos garuos dar mažiausiai 100 metų. Beje, kai kurie mano, kad viso to keisto reiškinio kaltininkai yra būtent 1962-aisiais metais įvykęs gaisras Centralia anglies kasykloje, kai užsidegė ir anglis. Nors tai tik gandai, kurie nėra patvirtinti, bet iki šių dienų šias gaisrų istorijas gaubia paslaptis. O paties Centralia miestelio jau beveik nebeliko ir žemėlapiuose.

Daugumai kiek vyresnio amžiaus šio miestelio gyventojų kyla klausimų, kodėl tai įvyko Centralia miestelyje? Kodėl ertmės atsivėrė po gyventojų namais, bei kitais pastatais? Senoliai manė, kad tai paties velnio pasiųsti spąstai jiems. Nes žemė toje vietoje tokia karšta, kad padėjus ant jos savo koją ir laiku jos nespėjus patraukti, ji tikrai smarkiai nudegtų.

REALYBË IR VIRTUALYBË

Pripažinkim: kai kurios miestelio vietovės yra tikrai kraupokos. Nors Centralia nuo to laiko ir atsigavo, bet net ir šiandien jame galima rasti nemažai kraupių vietelių, primenančių žymųjį ,,Silent Hill‘‘. Sutrūkinėję keliai, iš kurių veržiasi karšti garai ir dūmai, seni suskeldėję namai, gatvelės tiesiog tobulai vaizduoja ,,Silent Hill‘‘ miestelio dvasią. Atrodytų, jam trūksta tik keistų ir šleikštulį keliančių būtybių ir pakliūtume tiesiai į žaidimą. Beje, jei jau prakalbome apie žaidimą, tai pabandykime paieškoti, kokių bendrų bruožų turi šie du miesteliai.

1. Tiek Centralia, tiek ir virtualusis Silent Hill turi savo kraupią, mistišką istoriją.

2. Miestelio priemiestis nėra viena iš gražiausių vietų. Keliuose atsivėrusios milžiniškos ertmės, iš kuriu beveik nuolat skverbiasi balti dūmai. O miškai jau baigia juose paskęsti. Aplinka tikrai kelia siaubą, lygiai taip pat kaip ir žaidime.

3. Nemažai gatvelių, pastatų turi stulbinančių panašumų su ,,Silent Hill‘‘ miesteliu.

4. Centralia buvo vienas pagrindinių įkvėpėjų kuriant ,,Silent Hill‘‘ filmą. Kūrėjai tiesiog buvo įkvėpti miestelio istorijos, kūria vėliau pabandė pritaikyti ir filmui. Tad kažką panašaus mes išvydome ir filme. Centralia, manau, buvo aplankytas ne kartą ,,Silent Hill‘‘ filmo bei žaidimų fanų. Juk joks kitas miestelis negali taip perteikti,,Tyliosios Kalvos‘‘ dvasios, išskyrus Centralia.