Duodamas interviu The Times Online, Bobis Kotikas vėl mestelėjo visiškai neįtikėtinų teiginių.

Atstovaudamas didžiausią pasaulyje nepriklausomą leidėją Activision, Bobis oficialiai pareiškė, kad jis labai abejoja dėl tolimesnio kompanijos darbo su Sony. Nepaisant gan diplomatiško turinio, iš principo jo pastabas galima vadinti atviru grasinimu Sony. O tai jau kažkas naujo…

„Aš labai nerimauju dėl Sony; PlayStation 3 pamažu praranda apsukas, o dėl to mūsų darbas remiant konsolę netampa lengvesnis. Žaidimų kūrimas šiai sistemai kainuoja brangiai, o Wii ir Xbox parduodamos geriau. Iš Xbox konsolei sukurtų žaidimų, mes gauname didesnę grąžą“.

Be abejo, kad viskas neskambėtų taip grėsmingai, Bobis pasiūlo ir išeitį:

„Jie (Sony) privalo sumažinti kainą, nes jei jie to nepadarys, konsolių paplitimas sulėtės“, — kalbėjo B. Kotikas. Papildomo svarumo jo žodžiams suteikė ir šis sakinys:

„Jei žvelgsime realistiškai, mums gali tekti nutraukti ryšius su Sony… Žiūrint į 2010 ir 2011 metus, mes turėtume persvarstyti savo paramą konsolei (PS3) — ir PSP taip pat“.

Šiai dienai, atsisakau patikėti, kad kažkas nors kiek panašaus į tai, ką kalba Kotikas, įvyks. Daugiau Sony konsolių ar mažiau, bet kurdami žaidimus Sony sistemoms Activision susižeria nemenką dalį savo pajamų. Jie tikrai nedirba į minusą, o kadangi yra verslininkai, puikiai supranta, kas apsimoka ir kas ne. Pats Kotikas pasižymi ypatingai versliu požiūriu ir agresyviai priešinasi naujiems žaidimams, reikalaudamas „melžti“ pelningas serijas. Visai nesenai Bobis pardavė nemenką dalį turimų Activision akcijų, kaip spėja analitikai, saugodamasis jų smukimo tuo atveju, jei DJ Hero ir Tony Hawk projektai nenusiseks.

Man asmeniškai visa tai kvepia kažkokia užkulisine kova. Activision kažko nori iš Sony, bet negauna? O gal Sony užgavo Activsion didesniu dėmesiu kitai kompanijai ar savo asmeniniais projektais? To mes greičiausiai nesužinosim, bet naują žodžių mūšį ko gero turėsim iškęsti. Ir panašu, kad tai asmeniška. Sony privalės atsakyti į šiuos grasinimus, o remdamiesi jų atsakymo forma, galėsim paspėlioti, koks velnias ten vyksta. Visai nenustebsiu, jei kiti Activision bosai išplatins savo pastabas Kotiko minčių atžvilgiu.

Na… jei kas ir vyks, šią istoriją tikrai seksiu.

Stay tuned…