Dėmesio, šioje naujienoje kalbama apie tai, kas vyko filme „The Dark Knight“ (Tamsos Riteris). Jei nežiūrėjote, o ruošiatės – peršokite prie kitos.

Na o tie, kas filmą jau matė, turėtų tikrai atsiminti sistemą, kurią Betmenas naudojo blogiečiams sekti. Jis naudojo miesto mobiliuosius telefonus – jie yra visur, tad ir savitą vaizdą naudodamasis garsu iš jų mikrofonų superherojus susidarė.

Bendrovės KKDI mokslininkai kaip tik dirba ties gana panašiu sumamynu. Jie į telefoną sudėjo pagreičio jutiklį, GPS ir geomagnetinį jutiklį. Naudodamasis pastaruoju, telefona skenuoja aplinką ir perduoda informaciją apie savo buvimo vietą ir tai, kas jį supą. Iš gautų duomenų kompiuteryje arba pačiame telefone, jei pakanka jo galios, galima suformuoti trimatį telefono aplinkos modelį.

Mokslininkai jau rengia demonstracijai pirmąjį tokio telefono prototipą. Laukiam žinių – gal trečioje „Nokia“ serijoje tokie dalykai ir niekuomet neatsiras, bet šiaip ar taip smagu matyti kaip filmuose matyti niekalai virsta realybe.