Žinau, kad nemandagu į klausimą atsakyti klausimu, bet kai manęs pasiteirauja, ar verta įsigyti kokį nors kelis tūkstančius litų kainuojantį telefoną, prieš atsakydamas aš to lepūnėlio visuomet paklausiu, ką jis įsivaizduoja veiksiąs su tuo pirkiniu. Tai juos išmuša iš vėžių. Jie žino ką, kur ir už kiek, bet retai susimąsto kam. Ir dėl to permoka už kiekvieną telefoną, kokį tik nusiperka. Tarkime, užsimano vidutinį lietuvio atlyginimą kainuojančio „Samsung Galaxy S III“, nors jų poreikiams visiškai pakaktų trečdaliu pigesnio „Galaxy S III Mini“.
„Galaxy S III Mini“ geriausiai apibūdintų automobilių gamintojų naudojamas terminas, nusakantis pigiausią bei kukliausiai įrengtą kokio nors automobilio variantą, – bazinis modelis. „Galaxy S III Mini“ yra kažkas panašaus – tai tarsi bazinė viskuo aprūpinto „Galaxy S III“ versija.
Projektuodama šį modelį, kompanija „Samsung“ norėjo kuo labiau į „Galaxy S III“ panašaus telefono, parduodamo už kuo labiau prieinamą kainą. „Samsung“ inžinieriams pavyko sumažinti kainą daugiau nei puse tūkstančio litų. Ko jie nusprendė atsisakyti?
Lengviausiai pastebimas ir stipriausiai juntamas skirtumas – dydis. „Galaxy S III Mini“ yra gerokai mažesnis už savo aukštaūgį ir plačiapetį brolį. Tiksliau, 15 mm trumpesnis, 7,6 mm siauresnis, 13 g lengvesnis, bet, deja, 1,3 mm storesnis. Savaime aišku, įkandin sumažėjusių gabaritų privalėjo susitraukti ir ekrano įstrižainė – nuo 4,8 iki 4 colių.
„Galaxy S III Mini“ dydis maloniai primena laikus, kai telefonų gamintojai dar nebuvo pamišę dėl gigantiškų ekrano įstrižainių. Telefonu itin patogu naudotis viena ranka – nykštys be vargo pasiekia net labiausiai nutolusias piktogramas. „S III Mini“ nesunkiai telpa į kišenę, o prireikus galima jį operatyviai iš ten iškrapštyti. Laikydamas delne „Galaxy S III Mini“ jauti visą tą komfortą, kuris buvo paaukotas vardan įspūdingesnio dydžio ekranų.
Jei ne pakitę išmatavimai, „Galaxy S III Mini“ atrodytų ko ne taip pat kaip standartinis „Galaxy S III“: tas pats iš plastiko ir polikarbonato nulietas žvilgus korpusas, ta pati jutiklinių bei fizinių mygtukų kompozicija, tose pačiose vietose juoduojantys USB ir 3,5 mm lizdai.
Vis tik šokių tokių korekcijų būta. Pasikeitė garsiakalbio ir blykstės išdėstymas, MicroSD lizdas buvo nukištas po baterija, atsirado galimybė naudoti standartinio dydžio SIM korteles. Dėl ekonominių sumetimų atsisakyta pravartaus LED indikatoriaus, šviesos daviklio ir antrinio mikrofono. Tiesa, šviesos daviklis šiaip ar taip buvo niekam tikęs, o dėl papildomo mikrofono… Na, su tais mikrofonais yra panašiai kaip su inkstais – gerai, kai turi du, bet įmanoma gyventi ir su vienu.
Kur kas rimtesnių permainų būta kituose „Galaxy S III Mini“ komponentuose. Sumažėjo ne tik ekrano įstrižainė, bet ir jo rezoliucija – nuo 1280×720 iki 800×480. Dėl tokios rezoliucijos, įstrižainės bei „PenTile“ tipo matricos „Galaxy S III Mini“ ekranas turi daugiau bendro su originaliuoju „Galaxy S“ negu su „Galaxy S III“.
Bet dėl ekrano kokybės nėra reikalo panikuoti, nes jo atkuriamas vaizdas atrodo nepriekaištingai. Tokį įspūdį palieka vis dar santykinai aukštas pikselių tankis (233 PPI) ir tobulas juodos spalvos gylis, jau senokai tapęs „AMOLED“ ekranų vizitine kortele. Kitaip nei „Galaxy S III“ ir „Galaxy Note II“ modeliuose, spalvos čia ne tokios pernokusios ir saturuotos – tai bus nemažas privalumas tiems, kurie teikia pirmenybę natūraliam, neperspaustam koloritui. Taupant išlaidas „Galaxy S III Mini“ nenaudoja „Gorilla Glass“ apsauginio stiklo, ginančio nuo smulkių įbrėžimų. Jei skubiai neįsigysi specialaus dėklo, ekranas po kurio laiko ims atrodyti kaip „Akropolio“ čiuožykla.
Dar didesnių pokyčių randama pačiame „Galaxy S III Mini“ viduje. Vietoje keturių branduolių „Cortex-A9“ procesoriaus naudojama pigesnė dviejų branduolių alternatyva. Procesoriaus taktinis dažnis sulėtėjo nuo 1,4 iki 1 Ghz. Sparti „Mali-400 MP4“ vaizdo plokštė buvo išmainyta į ne tokią galingą ir sykiu ne tokią brangią „Mali-400 MP1“. Minimalus vidinės atminties kiekis susispaudė nuo 16 iki 8 GB. Baterijos talpa sumažėjo iki 1500 mAh (baterijos užtenka kiek daugiau nei parai aktyvaus naudojimo). Taip pat buvo apribotas fotokamerų kalibras – „Galaxy S III“ turėjo 8 MP pagrindinę ir 2 MP antrinę kamerą, tuo tarpu „Galaxy S III Mini“ naudoja mažesnės raiškos, bet vis tiek labai kokybiškus 5 ir 0,3 MP rezoliucijos analogus. Išliko nepaliestas tik darbinės atminties kiekis – vis dar tas pats 1 GB. Testų rezultatais „Galaxy S III Mini“ nusileidžia „Galaxy S II“, tačiau praktikoje, pavyzdžiui, žaidimuose, abu modeliai demonstruoja labai panašų našumą.
„Galaxy S III Mini“ parduodamas su iš anksto instaliuotu „Jelly Bean“ operacinės sistemos atnaujinimu. Šis modelis palaiko tokias „Galaxy S III“ pristatytas naujoves kaip „Pop Up Play“, „S Beam“, „S Voice“, „Smart Alert“ bei keletą kitų. Naudojantis vien tik pagrindinėmis funkcijomis (skambučiai, žinutės, internetas, muzika, video, programėlės) „Galaxy S III Mini“ veikia stebėtinai sklandžiai ir mažai kuo atsilieka nuo galingojo „Galaxy S III“. Skirtumas gali jaustis, pavyzdžiui, žiūrint aukštos raiškos filmą. „Galaxy S III Mini“ su šia užduotimi susitvarko pastebimai vangiau nei „Galaxy S III“, nors, kita vertus, prietaisui su tokios raiškos ekranu tai nėra jokia būtinybė.
Atotrūkis tarp pigesnio ir brangesnio modelio išryškėja įsijungus žaidimus. Kaip jau esu rašęs „Galaxy S III“ ir „Galaxy Note II“ apžvalgose, žaidimai ir sintetiniai testai yra bene vienintelės sritys, kuriose gali pilnutinai atsiskleisti telefono galia. Testuose „Galaxy S III Mini“ nesugeba pavyti „Galaxy S III“. Žaidimuose skirtumas tarp jų nėra toks grandiozinis, bet „Mini“ vis tiek lieka toli užnugaryje.
Negelbsti ir tai, kad viskas rodoma žemesne raiška ir dėl to mažiau apkraunamas procesorius bei vaizdo plokštė. Gera žinia yra ta, kad „Galaxy S III Mini“ sugeba paleisti beveik visus šiuolaikinius žaidimus, įskaitant ir tuos, kurie reikalauja padorios apimties bicepsų, pavyzdžiui, „Grand Theft Auto: Vice City“, „Wild Blood“ ir „Need For Speed: Most Wanted“. Pavyko instaliuoti ir „Modern Combat 4: Zero Hour” bei „Dark Knight Rises“, tačiau juose kadrų kaita buvo pernelyg nestabili ir trukdė žaisti.
Galėčiau rekomenduoti „Galaxy S III Mini“ tiems, kurie ieško kažko panašaus į „Galaxy S III“, bet nenori permokėti už didžiulę galią, kurios neplanuojama tinkamai išnaudoti . Vis dėlto šio modelio nerekomenduosiu. Kodėl? „Galaxy S III Mini“ turi dvi dideles bėdas – aukštą kainą ir pernelyg aršią konkurenciją.
Jei norisi būtinai kažko iš „Samsung“, protingiausia alternatyva būtų „Galaxy S Advance“ – kai kuriais aspektais šitas išmanusis netgi pranoksta „Galaxy S III Mini“, o kainuoja daugmaž trimis šimtais litų pigiau. „Sony Xperia P“ už tą pačią „Mini“ kainą siūlo optimalesnes specifikacijas. Abejonių kelia tik savižudiškai prasta šio telefono baterija. Už papildomą šimtinę jau galima ieškotis „Galaxy S III“ konkurento „LG Optimus 4X HD P880“. O tai jau ne vidutinės, bet aukštos klasės išmaniesiems priskiriamas modelis. Jis visai neblogas, tiesa, kiek didokas ir naudoja pasenusią „Android“ versiją. Jeigu vis tiek niežti įsigyti „Galaxy S III Mini“, vertėtų palaukti kainos sumažinimo. Arba pradėti taupyti ant neišvengiamai pasirodysiančio „Galaxy S IV“.
10 Komentarai
mazas196
Liuks apzvalga tai ko ir reikejo mums (nu bent jau man):-)
vyt4zz
O aš visai susigundžiau S III mini, optimalus varjantas , nes dabar teturiu Galaxy mini :\ Teks pataupyti ant šio gražuolio :))
Meshqis
Verta pasakyti, kad S2 skaičiukais yra kurkas galingesnis už šitą mini. O ir kainos beveik lygios. Aišku tik operacinė pas mini geresnė (pokolkas). To pasekoje kaikurie testai gražiau ant jo sukasi (pokolkas).
Igniuke
O as jau iki sios apzvalgos 1,5 savaites turejau si telefona. Kadangi man buvo svarbus dydis, nes plyta man nepatogu butukai daznai reikia i kisene isimesti. Ir kadangi nezaidziu tu galingumo labai reikalaujanciu zaidimu, o paprastesnius – man puikiai jis tinka, esu patenkinta juo. Spalvos ryskios ir grazios, patogus naudoti, ne per didelis, turi daug naudingu funkciju ir neapkrautas pernelyg daug pribumbasu kuriu paskui net nesusigaudai esant ar nemoki isnaudoti. Patiko, kad iskart yra status juostoje reguliuoti visiems rysiams skirta juosta. Visa laika laikanr ant wi-fi, zaidziant zaidimus apie 30 min i diena, pakalbant telefonu, neretai ijunginejant ekrana, panarsant mobiliuoju internetu po interneta ir pachatnant man atlaiko 3 dienas su trupuciu. Dabar testuoju, kiek atlaikys, kai wi-fi laikysiu isjungta ir isijunginesiu tik kuomet jo prireiks.
Invasion
Butinai pasidalink rezultatais xD
Deviser
Pavasarį planuoju įsigyti naują telefoną ir šis labai žavi. Tačiau, kadangi mėgstu geiminti, baisu, kad šis gali „neišvežti“ mano norimų žaidimu..
Gal galite pasiūlyti alternatyvų?
FockeWolf
(u) NEXUS 4
wapasss
lg optimus g pats geriausias telefonas (i)
TYCOONC
Žaidimam – xbox360 arba Playstation 3.
Agnyz
Jeigu už panašią kainą, tai „LG Optimus 4X HD P880“. Jis turi didesnį ekraną, spartesnį procesorių ir galingesnę vaizdo plokštę.
Gaila tik tiek, kad šis telefonas naudoja senesnę „Android“ OS versiją („Ice Cream Sandwich“ ). Tiesa, žaidimams tai problemų nekelia, nes dauguma jų puikiai veikia ir su dar senesnėmis „Android“ versijomis, pavyzdžiui, „Gingerbread“.