Latvijos, Lietuvos ir Estijos moksleiviai prisidės prie Baltijos šalių šimtmečio minėjimo kurdami savo šalių kultūros ir istorijos paveldą virtualioje aplinkoje. Konkursas vyks Hour of Code (Programavimo valanda) tarptautinės kampanijos metu, dalyvauti gali visi kam yra 7-18 metų.

Konkursas vyks gruodžio 1-8 dienomis, vaikai varžysis trijose amžiaus kategorijose: 7-11; 12-14 bei 15-18 m. amžiaus grupėse. Mokiniai turi suburti iki trijų asmenų komandą ir registruotis https://robotikosakademija.lt/hoc, tuomet, pasirinkę kultūros objektą ar įvykį, atkurti jį Minecraft aplinkoje. Užregistruoti darbo pabaigoje darbai bus vertinami remiantis žinių, inovatyvumo, kūrybiškumo bei sudėtingumo kriterijais. Registruoti komandą galima iki gruodžio 1 dienos 10:00 val., konkurso darbai turės būti užregistruoti iki gruodžio 8 dienos 20:00 val. Dalyvauti konkurse gali turintys Minecraft 1.13.2. versiją nešiojamam ar stacionariam kompiuteriui.

Tai trečius metus rengiamas konkursas Baltijos šalyse. Šių metų konkurso tema „Kai praeitis susitinka su ateitimi“, tad dalyviai raginami apsidairyti aplinkui ir atrasti įdomų – tikrą ar išsivaizduojamą kultūrinį objektą, kurį galėtų atkurti pamėgtoje Minecraft aplinkoje. Įgyvendindami savo idėjas vaikai turi galimybę geriau susipažinti su istorija, liaudies tradicijomis ar gimtosios apylinkės, miesto ar šalies šventėmis.

Konkursas suteikia visišką kūrybinę laisvę – konkurso dalyviai gali rinktis statyti dvarą, tvartą, šventyklą ar baltų dievybes, atkurti dainų festivalį ar ruginės duonos kepimą. Svarbiausia sąlyga – maksimaliai išnaudoti Minecraft galimybes ir sukurti komandai svarbų vietos kultūros paveldą.

„Laikas, kai kompiuteriniai žaidimai buvo laiko švaistymas, jau praeityje. Šių dienų dėstytojai mato mokymąsi žaidžiant kaip rimtą procesą, kuris neretai atneša daug geresnius rezultatus, nei tradicinės mokymosi formos. Minecraft aplinka leidžia vaikams pasijusti architektais, nes konstrukcijos prasideda nuo planavimo, bei idėjos įgyvendinimo virtualioje aplinkoje. Programavimo principai veikia panašiai. Mes esame labai laimingi, kad Microsoft kartu su partneriais gali būti įtraukti į technologijų, kurios leidžia mokytis, kūrimą,“ – sako Microsoft Baltijos šalių vadovė Renate Strazdina.

Konkursas organizuojamas kartu su programavimo mokykla „Hello IT“ Latvijoje, nevyriausybine organizacija „Look at World“ Estijoje ir viešosiomis įstaigomis „Robotikos Akademija“ bei „Trys Kubai“ Lietuvoje.