Jau visai greit Barackas Obama apleis Ilinojaus valstijos senatoriaus vietą ir taps JAV prezidentu. Artėjanti inauguracija siejasi ir su savitu technologiniu aspektu – plačiai žinoma, kad Obama labai prisirišęs prie savo „BlackBerry“ telefono, kurio praktiškai niekuomet nepaleidžia iš rankų. Tuo tarpu turėti mobiliojo telefono JAV prezidentas negali.

Kalboms apie tai, kaip saugumo pareigūnams teks iš B. Obamos atimti mobilųjį, įsisiūbavus, paaiškėjo, jog šiokios tokios išimtys visgi galimos. Pasirodo, JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) yra patvirtinusi du įrenginius, kuriuos, atitinkamai modifikavus jų programinę įrangą, gali naudoti šalies prezidentas. Smagu. Kiek liūdniau dėl to, kad patvirtintieji modeliai – „General Dynamics Sectera Edge“ ir „L-3 Communications Guardian“ – yra švelniai tariant senoki, masyvūs įrenginiai su gremėzdiškomis išorinėmis antenomis.

Tikrai ne kokia alternatyva „BlackBerry“ darbštuoliams. Bus matyti, gal Obamos įpratimo proga NSA pagalvos ir apie ką nors modernesnio.