Activision kompanijos žaidimas Soldier of Fortune: Payback yra antras žaidimas šiais metais kuris uždraustas Australijoje dėl netinkamos amžiaus kategorijos.

Žaidimas numatytas išleisti Lapkričio 13 d. 2007 Amerikoje PC, X360 ir PS3 platformoms.

Nuspręsta, kad žaidimas bus uždraustas tada, kai IEAA (Interactive Entertainment Association of Australia) pareiškė, jog Australijoje žaidimų pažymėtų ženklu R18 būti negali.

Pasak IEAA Australija yra vienintelė plėtota demokratinė valstybė pasaulyje be R18 kategorijos žaidimams. Visi žaidimai, kurie viršija R18 amžiaus klasifikaciją neprileidžiami prie parduotuvių lentynų.

Taip pat šias metais buvo užblokuotas žaidimas Blitz the League, nes, pasak klasifikacijų valdybos žaidime narkotikai naudojami kaip atlygis už darbą.

Štai kiti žaidimai kurie buvo užblokuoti dėl netinkamo amžiaus reitingo:

Reservoir Dogs, 50 Cent Bulletproof, Postal 2 Share the Pain, Narc, The Punisher, Singles: Flirt Up Your Life, Manhunt, Shellshock Nam 67 ir Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude.

Tačiau nemanau, kad toki žaidimų blokavimai sulaikys žaidėjus. Juk ras daug kitų būdų kaip įsigyti šiuos žaidimus legaliai. Nebūtina pirkti parduotuvėje.