„Apple“ šiandien Vokietijoje išleido pareiškimą, kuriuo buvo reikalaujama teismo pašalinti iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 ir 2 iPad su 3G, iš savo internetinės parduotuvės, dėl patentų ginčo su Motorola. Nors prietaisai neprieinami  internetu, jie vis dar yra parduodami „Apple“ mažmeninės prekybos parduotuvėse.

Problema yra susijusi su 3G/UMTS patentu priklausančiu  „Motorola“. Šios dvi bendrovės negali taikiai sutarti dėl patento. „Motorola“ pelnė pergalę teisme, šiuo klausimu dar praėjusį gruodį, tačiau atrodo, kad ji laukė, ir tik neseniai pradėjo  vykdyti įsakymą. „Iphone“ 4S nėra pašalintų prietaisų sąraše, nes jis naudoja Qualcomm „chipset‘a“, priešingai nei „Infineon“ schemomas, kurios yra naudojamos senesnės kartos iPhone modeliuose ir iPad 2 su 3G. „Apple“ sako, kad „Motorola“ nenori licenzijuoti patentą sąžiningomis, pagrįstomis ir nediskriminuojančiomis FRAND pagrindo. „Motorola“ akivaizdžiai nėra suinteresuota abipusio licenzijavimo Apple patentų, o kovoja dėl pinigų ir patentų.

Remiantis Foss patentais, „Motorola“ bando pratęsti draudimą mažmeninėse prekybos vietose, įskaitant ir JAV.

Atskirame Vokietijos sprendime šiandien, „Motorola“ laimėjo bylą prieš aktyvaus el.pašto paslaugas, Apple icloud ir MobileMe produktų, kurie gali priversti „Apple“ pašalinanti šią funkciją.