Išmanieji „Apple“ iPhone telefonai ir planšetiniai iPad kompiuteriai šį rudenį radikaliai pasikeis dėka naujos operacinės sistemos iOS 7. Kompanija kardinaliai pakeitė vartotojo sąsajos dizainą ir papildė sistemą naudingomis funkcijomis.

Naujoji iOS 7 buvo anonsuota WWDC 13 konferencijos, vykusios San Franciske, metu. „Apple“ teigia, jog nauja OS įneš tiek naujovių, kiek negalėjo pasigirti nei vienas iOS atnaujinimas nuo pirmojo iPhone pasirodymo rinkoje laikų. Kaip ir buvo tikėtasi, sistemos išvaizda pasikeitė radikaliai – programų piktogramos nuo šiol nebeturi stiklinio blizgesio, o šriftas tapo griežtesnis, tiesesnis.

Pasikeitė ir funkcijos: jau įprastu tapusį horizontalų ekrano perbraukimą pirštu norint atrakinti telefoną keičia vertikalus (panašiai atrakinami naujausi „Sony“ išmanieji telefonai). Gestas nuo ekrano apačios iškviečia „Valdymo centrą“ (Control Center), kuriame greitai ir patogiai galima nustatyti dažniausiai naudojamus parametrus ar funkcijas (pavyzdžiui, Wi-Fi įjungimas, ekrano ryškumas).

„Apple“ perdarė visas standartines programas – užrašų ar pašto programos tapo nebeatpažįstamos. Pasikeitimų esmė ta pati, kaip ir pagrindinio ekrano – plonesnės ir tiesesnės linijos, daugiau paprastumo ir minimalizmo. Maža to, atsirado daugiau galimybių naudoti įvairius perbraukimus ir gestus, kurių dėka valdymas tampa intuityvesnis.

Pasikeitė ir daugiaprograminis režimas (angl. Multitasking): vietoje krutančių piktogramų režimo juostoje paleistos programos vaizduojamos juostų pavidalu. Jose matosi veikiančių programų turinys. Veikti daugiaprograminiu režimu nuo šiol gali visos iOS 7 pritaikytos programos, o ne tik tos, kurias sukūrė pati „Apple“. Kompanija tikina, jog tai baterijos veikimo laikui neigiamos įtakos neturės.

Į pagrindiniame ekrane kuriamus aplankus galima talpinti daugiau programų: aplankai tapo tarsi knygos, kurių puslapius galima vartyti. Mobilioji naršyklė „Safari“ gali pasigirti pagerintu pilno ekrano režimu, gestų valdymu ir nauju kortelių (angl. Tabs) dizainu. Naršyklėje nebeliko skirties tarp adresų ir paieškos juostų – nuo šiol tiek adresai, tiek paieškos užklausos vedami į vieną lauką.

Į iOS 7 iš OS X atkeliavo „AirDrop“ funkcija, leidžianti greitai ir patogiai keistis turiniu tarp įrenginių, prijungtų prie vieno tinklo. Tiesa, ją palaikys tik naujausi „Apple“ įrenginiai – „iPhone 5“, penktos kartos „iPod Touch“, „iPad 4“ bei „iPad mini“.

Maža to, buvo atnaujinta ir kamera – pasikeitė vartotojo sąsaja, pridėti nuotraukų filtrai, visai kaip „Instagram“. Nuotraukų programa išmoko protingai grupuoti nuotraukas bei vaizdo įrašus pagal vietą ir datą, automatiškai grupuodama turinį į mini albumus, pavadinimu Moments.

Proto įgavo ir padėjėja „Siri“. Dabar balsu galima įjungti ir išjungti, pavyzdžiui, Bluetooth ar pačiulbėti „Twitteryje“.

„Apple“ žada, jog naująją iOS galima bus įdiegti į „iPhone 4“ ir naujesnius modelius, o taip pat į „iPad“, pradedant nuo antros versijos. Operacinės sistemos beta versija jau pasiekiama kūrėjams, o vartotojai galės atsinaujinti šių metų rudenį.

Kiek anksčiau kompanija anonsavo naują operacinę sistemą, skirtą kompiuteriams – OS X Mavericks.