„Nokia“ pranešė per antrą šių metų ketvirtį pardavę virš 100mln. mobiliųjų telefonų. Ši žinia žymi neįprastus antrojo ketvirčio rezultatus bei veikiausiai yra susijusi ir su silpnėjančia „Motorola“ padėtimi rinkoje.

Lyginant su tuo pačiu praeitų metų ketvirčiu „Nokia“ pardavimai padidėjo net 29%. Jei lyginti su pirmu šių metų ketvirčiu – pardavimai padidėjo 11%. Pačių „Nokia“ teigimu, antrame ketvirtyje jiems tekusi rinkos dalis buvo 38%, tuo tarpu rinkos specialistai linkę tvirtinti, kad ji buvo arčiau 37%.

Visgi kaip ten bebūtų „Nokia“ telefonų pardavimai lenkia „Samsung“, „Motorola“ ir „Sony Ericsson“ pardavimus drauge sudėjus. Rinkos analitikų teigimu, neabejotina, kad gerai pasirodyti antrame ketvirtyje kompanijai padėjo „Motorola“ kluptelėjimas – tik amerikiečių bendrovės pardavimai dabar mažėja, kitų tik auga.

„Motorola“ nukrito į trečią vietą (antroje – „Samsung“) mobiliųjų telefonų pasaulyje ir rengiasi nemenkoms vidinėms reformoms, kurios pardavimų veikiausiai bent jau greitu laiku taip pat nepagerins.