Civilizacijos žaidimai dažniausiai pasižymi gan sudėtingomis taisyklėmis bei pakankamai ilga vienos partijos trukme. Tačiau ne itin seniai buvo anonsuotas naujas civilizacijos tipo žaidimas, laužantis šios kategorijos leidinių standartus – tai Eight-Minute Empire.

Šiame Red Raven Games kompanijos ( atsakingos už tokius leidinius, kaip City of Iron bei Empires of the Void ) kūrinyje žaidėjai turės galimybę kurti savo imperiją ir atlikinėti ekspansijas į kitus kraštus teužtrukdami… aštuonias minutes!

Kalbama, kad žaidime kortų pagalba bus derinami du aspektai – veiksmų, kurie leidžia plėsti imperijas, atlikinėjimas bei rūpinimąsis įvairiais resursais. Kadangi žaidimo trukmė itin nedidelė , jis pasižymės lengvai išmokstamomis taisyklėmis, tačiau, pasak kurėjų, kartu ir privers priiminėti rimtus sprendimus, tad bus puikus pasirinkimas neturint pakankamai laiko sudėtingesniam žaidimui.

  Eight-Minute Empire buvo sėkmingai finansuotas Kickstarter puslapyje ir bus išleistas antrajame šių metų ketvirtyje, tačiau jau ir dabar yra galimybė įsigyti žaidimą Print ‘n Play formatu už 5 dolerius (apie 13Lt).