OK, pripažinkim – visi įpratom galvoti, kad atviras kodas pats savaite yra saugus. Juk tai lyg ir garantuoja jo prigimtis – entuziastai tobulina viską iki beprotiško lygio, tad atviro kodo OS ir programos gaunasi saugios, stabilios… Pasirodo – nė velnio.

Pirmasis mobilus telefonas su „Google Android“ operacine sistema „G1“ sulaukė bėdų – pasirodo, visoms jo programinės įrangos versijoms iki RC29 (įskaitant ir ją) būdinga nemaža problema. Telefono operacinė sistema kaip komandinės eilutės komandas supranta viską, kas jame rašoma teksto įvedimui skirtuose laukeliuose.

Pavyzdžiui, jei naršyklėje vietoje adreso parašysime „reboot“ ir paspausime „Enter“, telefonas labai gražiai persikraus. Na, galimybės iš tiesų beribės – tokia plačia spraga gali pasinaudoti piktavaliai, o ir šiaip turėtų erzinti.

„Google“ reagavo mikliai – jau pasirodė RC30 programinės įrangos versija, kurioje ši problema pataisyta. O ir su RC29 ar senesnėmis, panašu, ji pasireiškia ne visuomet. Na, bet vaizdelis šiaip ar taip ne koks – ok, neišbaigtų dalykų ar smulkių klaidelių būti gali, bet rašymas į komandinę eilutę iš bet kurio teksto laukelio… hmmm…