Kaip žinia, ne taip seniai mobiliųjų telefonų rinkos gigantas „Nokia“ nupirko šiems įrenginiams skirtos operacinės sistemos „Symbian“ kūrėjus. Jų sukurta OS dabar turėtų tapti atviro kodo dalykėliu, kurį drauge eksploatuos ne tik „Nokia“, bet ir kiti telefonų gamintojai.

Tuo tarpu „Google“ taip pat nesnaudžia ir į telefonų rinką rengiasi įsiveržti su saviške „Android“ operacine sistema. Oficialaus ją naudojančių modelių starto laukiama šių metų pabaigoje. Taigi, lyg ir turėtume išvysti konkurencinę „Symbian“ ir „Android“ kovą.

Tačiau rinkos tyrimų bendrovės „J. Gold Associates“ specialistai prognozuoja, kad artimoje ateityje „Google“ ir „Nokia“ suvienys jėgas, o šios dvi operacinės sistemos taps vieno projekto dalimi. Rimtų argumentų tokiai prielaidai pagrįsti negirdėti, bet analitikai užtikrinti savo teisumu. „Android ir „Symbian“ susivienijimas būtų naudingas rinkai, „Google“ ir telefonų gamintojams“ – teigia jie.

Tuo tarpu techninės įrangos naujienų tinklalapis „Engadget“ teigia, jog ši sajunga turėtų nutikti iškart po to, kai susivienys „Coca-Cola“ ir „Pepsi“ 😉