JAV pirkėjų grupė įteikė teismui ieškinį, kuriame „Apple“ užsipuolami dėl sprendimo „iPhone“ telefono bateriją daryti integruotą, o ne lengvai pakeičiamą.

Ieškinyje teigiama, kad akumuliatorių integravimo faktas buvo slepiamas nuo visuomenės, „iPhone“ nusipirkę vartotojai nežinojo apie tai, jog negalės baterijos lengvai pasikeisti. Be to, teigiama, kad iki pakeičiant „iPhone“ akumuliatorius atlaiko tik 300 įkrovos ciklų kas yra juokingai mažai.

Kaltinimai drąsūs, bet rimtesnio teismo dėmesio jie kažin ar sulauks. Visų pirma, apie tai, jog „iPhone“ akumuliatorius bus integruotas pačiame telefone „Apple“ kalba jau labai seniai, tai puikiai žinoma ne tik JAV, bet ir čia, Lietuvoje. Visų antra – „iPhone“ baterijos techninės specifikacijos nurodo, jog po 400 įkrovos ciklų talpa neturi sumažėti daugiau nei 20%. Taigi, tie minimi 300 ciklų po kurių baterija tampa niekam netinkama skamba kiek keistai.

Teistis amerikiečiai tikrai mėgsta, ir tas reikalas kartais įgauna gąsdinantį pavidalą. Šis atvejis irgi toks – na taip, visi žinojo apie integruotą akumuliatorių, bet jei keliems nesusipratėliams pavyks prisiteisti ką nors vien dėl to, kad niekas jų neinformavo asmeniškai… vėl turėsime eilinį graudžiai juokingą JAV teismų sprendimą.