Dabar mano galva linksta link stalo, akys merkiasi, fone skamba raminanti Foje muzika, o aš vis laukiu nuotraukų iš Artojo. Savaitė buvo gana sunki, tad laiko parašyti apie šį įvykį neradau. Gal dabar ir galėčiau bėgiot nuo Amnezijos baubų. Bet kažkodėl tiesiog jaučiu pareigą papasakoti apie trečiąją šiais metais ALSO Lietuvos technologijų parodą. Galingas kiekis renginių. O dar galingesnis skaičius buvo gamintojų ir pristatymų skaičius. Apie viską sukalbėt tikrai neįmanoma. Vien jau dėl to, kad vienu metu buvo neįmanoma būti dviejose vietose. Kartais dėl tokio žioplumo ir noro viską pamatyti teldavo vėluoti. Ar praleisti kokią įdomesnio gamintojo paskaitą… Velniava! Vėl maišalynė mano galvoje! Tad apie viską nuo pradžių.

Užpraeitą ketvirtadienį, rugsėjo 23-iąją, atsikėliau aštuntą ryto su maloniu maudimu po krūtine – yes, šiandien ne mokykla! Šiandien netrumpa kelionė iš Kauno į Trakus. Nusigavus iki Kauno pilies ir išgėrus nemažą kiekį latte, pagaliau sulaukiau Rezidento, o tada ir Artojaus. Patraukėme į Trakus. Kelionė, tiesą pasakius, įspūdinga nebuvo. Todėl, kad galva iš dalies pramušta istorija buvo. Tad visą kelią intensyviai kaliau apie Napoleoną Bonapartą ir jo karus. Tačiau nuvykus vėl malonumas sumurkė.

Pirmiausia,reikėjo prisiregistruoti. Labai kietai pasijaučiau, kai mano įmonė buvo „Games.lt“. Tačiau jau tada pajaučiau, kad esu ten labai jau jauna. Kaip tikra žurnalistė gavau bloknotą bei tušinuką su Lenovo ženklu. Kas, tiesą pasakius, man labai patiko. Nes mūsų informatikos kabinete Lenovo monitoriai stovi. O pirmoji paskaita kaip tik ir buvo Lenovo. Tad su Rezidentu mes ten patraukėm. Iš pradžių gana keista buvo. Aš tikėjausi daugiau, kaip čia pasakius, nerdukų su šiltais megztiniais ir džinsais. O sulaukiau aukštų ir tvarkingų vyrų, solidžių moterų ir labai rimtų pranešimų.

Lenovo pranešėjas kalbėjo gerai. Gerai, tačiau man nepatiko tik tai,kad labai monotoniškai. Bent jau mano akimis žiūrint, visi tądien šnekėjo kažkaip nuobodžiaujančiu tonu.

-If I Think a lot, I should use Idea.

Šitas Lenovo Think ir Idea brand`ų žaismas gerai nuskambėjo.

Dar bičas iš Lenovo sakė,kad jų nauji produktai yra ypač akcentuoti į Windows 7. OS greičiau pasileidžia ir išspaudžia geresnę grafiką.

Bet ką gi Tu čia prišnekėsi, kai laikas žvėriškai spaudžia? Kiekviena paskaita po 45 minutes truko, po to eidavo 15 minučių petrauka. Per tą pertrauką būdavo galima nueit pasižiūrėt parodos, kuriame pristatantieji gamintojai gaminius rodė, sausainiais vaišino ir skania kava bei arbata girdė. Va per vieną tų pertraukų teko pačiupinėt 3D teliką,pavėpsot kaip su wii lošia ir pažiūrėt kaip kiti bando išlošt daiktus, kuriuos pats Janušas atidavinėjo, vien už teisingą atsakymą į klausimą!

Tiesa, vienos tokios pertraukos metu Artojo dėka teko susipažint su Apacer atstove. Smagu visai buvo, ypač dėl to,kad man jau teko aprašinėt jų flash`ą, tad bendros kalbos atsirado. Apsikeitėm kontaktais ir išsiskyrėm.

Velnias, aš vėl lankom nuklydau. Po Apacer paskaitos palikau pagrindinį pastatą ir patraukiau viežbutin. Ar minėjau? Vienu metu vyko po dvi paskaitas,tad galėdavai rinktis,kur eit nori. Ten, kur aš buvau, turėjo kalbėti apie HP spausdintuvus, tad aš patraukiau pas Logitech.

Nuėjus ten vėl gi radau daug rimtai nusiteikusių žminių. Kas gero? Na, jie ruošiasi tobulinti savo produktus su labai nemažom kainom. O daugiau tai praktiškai tas pats.

Pasibaigus pristatymui vėl galima buvo rinktis, kur eiti – HP duomenų saugyklos arba Samsung. Okaaay. Tikrai sunku pasirinkt,tiesa? Manau, kad ir daugeliui apsisprendimas nebuvo labai graužiantis širdį, nes daugelis ir susirinko Samsung`o paskaitoj. Taip susirinko,kad net stovėti teko. Apie ką Samsung pasakojo? Praktiškai, tai apie LED. Dabar jie stengiasi išlaikytio gerą kokybės,dizaino ir ekologiškumo santykį. Mat žalieji užsipuolė, jog jų pakuotės yra žiauriai per didelės.

Šiaip va jų pristatymas man ir patiko. Tiesa, aukštą kainą paaiškino tik vienu argumentu – kokybė, tačiau paskelbė gana daug naujovių, tad Samsung vardą dar teks girdėti.

Po šito pristatymo teko gerokai pagalvot – Epson vs. IBM tarnybinės stotys ir duomenų saugyklos. Viena vertus, Epson vardas man mažai ką įdomaus tepasako. Kita vertus, IMB tarnybinės stotys ir. Bet,kaip bloger`ė, aš pagalvojau,kad galėčiau nuvaryt ir pažiūrėt, ką ten IBM apie tinklraščius šnekės. Na ir velnias nešė ten mane. Kažkiek minučių iki pabaigos išėjau ir nuėjau Wii apžiūrėt.

Tada, po pertraukos, nuvariau jau į Linksys, nes IBM vedė dvi paskaitas iš eilės ir aš jau paniškai bijojau ten grįžti.

Nežinau kodėl, bet apie Linksys aš net neužsirašiau nieko. Kažkokia juodoji skylė galvoje. Absoliučiai neprisimenu,ką jie kalbėjo.

Bet už tai po to buvo ilgoji pertrauka! Truputį pailsinau protą prie kibinų,sriubos ir kavos su sausainiais. Susitikau Artoją su Rezidentu, kiek pamaklinėjom po parodą. Va tada ir teko išbandyt tą garsų 3D TV. Na… Ne taip jau ir įspūdinga, kaip tikėjausi. Raidės kažkaip kvailai užsideda ant 3D vaizdo, o ir man ant akinių dėtis dar 3D akinius buvo baisiai nepatogu.

Pavalgius ir gerai skrandį susišildžius kilo man dilema. Rezidentas ir Artojas į skirtingas puses traukt norėjo. Artojas pas Microsoft, o Rezidentas – pas LG. Mane ir ten ir ten traukė. Mat tikėjausi, kad LG ką nors aktualaus pakalbės. Juk dar ir LG cookie telefonas kaip tik kišenėj gulėjo. Tai ir buvo lemiamas argumentas, tad nuėjau kartu su Rezidentu.

Ir tai turbūt buvo didžiausia mano klaida tą dieną! Klaida ir nusivylimas. Sugalvojo pranešėjas rusiškai kalbėt. O mano rusų kalbos žinios tikrai nevertos dešimtuko, kurį turėjau dešimtos klasės pabaigoj. Jau taip gailėtis pradėjau,kad nėjau pasMicrosoft`ą. Ir dar Artojo švytintis veidas, kai susitikom per petrauką, galutinai užmušė. Bent jau apyrankę su IE 9 gavau.

Na, apie LG aš nieko nesupratau doro. O apie Microsoft, kiek girdėjau, tai jų IE 9 naršyklė bus žiauriai gera! Ją galima išbandyti jau ir dabar, nes ji Beta stadijoje. Tik tiek,kad tinkama tik Win7 OS. Vadinasi – na, man ji nėra tinkama.

Po LG aš niekur daugiau jau ir nėjau iš pagrindinio pastato. Dar paklausiau apie Kingston ir Intel.

Kingston, pagrinde, visą laiką kalbėjo apie savo naujausią produktą – SDD. Kalbėjo taip įtikinimai,kad net man – sakau,kad net man! – kilo mintis pažiūrėt atidžiau, kas tas SDD.

Pasak Kingston atstovo, SDD yra žiauriai greitas, sunkiai sugadinamas ir šiaip įvairiapusiškai nuostabus daiktas. Tačiau kai paklausė,kad salėje naudoja SDD.. Ha. Pakilo viena ranka. Tai patvirtino jų sakytą faktą,kad mūsų Lietuva šimtu kartų atsilieka SDD pirkime,nei kad bet kuri kita šalis. Ir vis tiek, pranešėjas gana įtikinamai įrodinėjo, kad net super vartotojai SDD gali sudrožti tik per tris metus. Paprastam vartotojui,atseit, laiko ir virš dešimt metų. Ir tai – nuskaito neribotą kiekį kartų, tik,kažkaip, įrašymų kiekis ribojamas po dešimties.

Intel, praktiškai,pagrinde irgi kalbėjo vien apie SDD. Tik jų paskaita užtruko, berods, 15minučių ilgiau, nei turėjo būt. Tad visai negražiai pasielgiau ir išėjau.

Tiesą pasakius, po visos dienos galva sprogo nuo informacijos ir vaikščiojimo pirmyn atgal. Tas numatytas afterparty žiauriai atgaivino smegenis.

Jau prieš renginį vis girdėdavau pokalbių nuotrupas, kad turėtų afterparty`je pasirodyt Olialia pupytės. Kaip supratau, tai čia toks kaip ir vakaro saldainiukas turėjo būt. Gandai nemelavo ir pirmiausiai teko išvyst Olialia šokių grupę Dream Team. Tiesą pasakius, nelabai man jos patiko. Kur kas geriau pavaldė grupė, kuri atliko tik 90`s dainas. Va ten tai klasė buvo!

Dar turėjo pasirodyt ir Olialia daininkės, tačiau teko mums anksčiau išvažiuot ir nepamatėm jų. Meluočiau, jei sakyčiau, kad labai gaila buvo.

O apibendrinant, tai manau, kad diena buvo žiauriai turininga ir prasminga. Nors, tiesą pasakius, ji buvo akcentuota į IT prekių pardavėjus, dėl ko aš jaučiausi žiauriai jauna, vis tik man patiko.