Praėjusių metų gegužę „Alan Wake“ kūrėjai „Remedy Entertainment“ išėmė asmeniniams kompiuteriams skirtą žaidimo versiją iš prekybos „Steam“ platformoje. Toks sprendimas buvo priimtas dėl pasibaigusios žaidime naudojamas muzikos licencijos, kurios buvo nuspręsta nekeisti kita kūryba. Tačiau dabar, „Microsoft“ dėka, žaidimas grįžo į skaitmeninę parduotuvę.

„Microsoft“ buvo atsakinga už „Alan Wake“ išleidimą Xbox 360 konsolei 2010 metų gegužę. Sudarant žaidime naudojamų muzikos kūrinių licencijų sutartis buvo sutartas septynerių metų laikotarpis. Žaidime panaudotos Roy Orbison, Nick Cave & The Bad Seeds, David Bowie ir Harry Nilsson kompozicijos smarkiai prisidėjo prie žaidimo kuriamos atmosferos.

Tiesa, „Microsoft“ nedalyvavo „Alan Wake“ išleidžiant asmeniniams kompiuteriams, tai „Remedy Entertainment“ atliko savarankiškai. Tad nors kompanijos atliktas žingsnis, leidžiantis grąžinti žaidimą į prekybą, nėra įprastas, bet jis yra suprantamas. „Remedy Entertainment“ taip pat patvirtino, kad „Alan Wake“ artimiausiu metu grįš ir į Xbox Live skaitmeninę parduotuvę. Nors oficialiai tai dar nebuvo anonsuota, spėjama, kad sugrįžęs originalusis „Alan Wake“ taps prieinamas ir Xbox One konsolėje dėka atgalinio suderinamumo.

Džiugu, jog dėmesio vertas žaidimas vėl tampa pasiekiamas „Microsoft“ šiek tiek pasistengus. Tačiau mes manome, kad kūrėjams ir leidėjams reikėtų liautis sudarinėti laikinas licencijavimo sutartis.