ZioSoft perkelia garsiąją PC realaus laiko strategiją Age of Empires į Pocket PC įtaisus.

Žaidimas, aišku, negali būti tiesioginis PC „portas“ dėl Pocket PC apribojimų. Visiškai išimtas daugelio žaidėjų režimas, animacijos scenos, didesni žemėlapiai ir kampanijų redaktorius.

Net ir su tokiais apkarpymais žaidimas yra išties didelis — 24 MB (daugumos Pocket PC atmintis — 32 MB).

Pačią žaidimo eigą ZioSoft perdirbo puikiai. Žaidimo išvaizda įspūdinga, nepaisant 320×200 skiriamosios gebos, atkuriama PC versijos atmosfera ir detalumas. Nors veikėjai ir mažučiai, jų animacija išlieka sklandi.

Atkartotas ir visas garsas, tad netgi mažame ekrane Age of Empires išlieka įspūdingu žaidimu.
Esminė žaidimo idėja tokia pat — tradicinė realaus laiko strategija su nedideliu „užsukimu“.

Antikos epochoje turite primityvią gentį paversti klestinčia civilizacija. Kovojate su priešais ir progresuodami įgaunate patirties, tampate vis galingesni. Kiekviena civilizacija turi kiek skirtingus karius bei tobulinimo kelius. Taip pat, kad žaidimas nebūtų nuobodus, skiriasi jų misijos.

Karinius dalinius ir valstiečius valdote vaizdą matydami įstrižai ir, kaip visuose RTS, galite rinktis skirtingas aplinkas.
Tokiai platformai, kaip Pocket PC, svarbiausia yra patogus valdymas. ZioSoft sukūrė labai intuityvią valdymo sistemą.

Asmenį ar grupę parenkate bakstelėję ar bakstelėję ir patraukę ant jų. Įsakymai taip pat teikiami paprasčiausiai bakstelint ant medžio, priešo kario ar kito reikalingo objekto. Žemėlapis judinamas naudojantis rodyklėlėmis.
Kitas svarbus klausimas Pocket PC žaidimams yra jo ekrano vietos išnaudojimas. Age of Empires sudaryta panašiai kaip ir PC versija.

Viršutiniame stulpelyje rodomi resursai, evoliucijos lygis, priėjimai prie diplomatijos ir pagrindinių meniu. Apatiniame meniu rodomos pasirinkto veikėjo statistikos, nuorodos į veiksmus su juo, keletas statistikos mygtukų, žemėlapio atvertimas, garsas ir panašiai.

Dešinėje kadro pusėje išdėliotos nuorodos į svarbiausias vietas ir žmones. Viską valdyti ganėtinai paprasta net nežaidusiems PC versijos. Beje, neaiškiose situacijose padeda kampe esantis pagalbos mygtukas.

Nors žaidimas ir puikus, kelis minusus vis tik turi. Pirmiausia, jis reikalauja nežmoniškai daug vietos įdiegimui ir veikimui, kurios dauguma vartotojų negalės jam suteikti. Taip pat gaila, kad kūrėjai neįdėjo daugelio vartotojų režimo. O galėjo, juk Pocket PC turi nemažai jungimosi į tinklą galimybių (Infrared, Bluetooth, GPRS, WiFi).