Milijardą sukrovusio žaidimo „Call of Duty: Modern Warfare 2“ kūrėjų studijoje – perversmas. Praėjusią naktį Lietuvos laiku į Infinity Ward ofisą įsiveržė neuniformuota apsaugininkų grupuotė, kuri nereagavo į darbuotojų klausimus, ko jie čia atsibeldė. Nesunku atspėti, kad tai sukėlė įtampą darbuotojų gretose. Viskas įgavo tam tikrą prasmę, kai Activision pareiškė, kad du aukštus postus užimantys studijos darbuotojai pažeidė susitarimus su leidėju, ko pasekoje buvo imtasi atitinkamų priemonių. Čia turėtume priminti, kad Infinity Ward vadovauja [vadovavo?] Jason West ir Vince Zampella – vykdantieji didžiausių Infinity Ward hitų prodiuseriai.

Dramos situacijai pridėjo ir tai, kad Jason’o West’o facebook profilyje atsirado įrašas „Jason’as Westas dabar geria ir yra bedarbis“ – taip pat buvo atnaujintas ir pastarojo žaidimų kūrėjo profilis LinkedIn verslo tinkle – CV pakeista eilutė: „President/Game Director/CCO/CTO Infinity Ward / January 2001 – March 2010 (9 years 3 months)“.

Internete daug spekuliacijų ir daug kas jau karia Activision bosą Bobby Kotiką. Visas JAV gamedev’as zirzia twiteryje ir reiškia palaikymą Infinity Ward darbuotojams. Kada bus pateikta išsamesnė informacija ir oficiali versija – nežinia, nes net ir pats Infinity Ward viešųjų ryšių atstovas yra nežinioje.

Apie situaciją savo nuomonę jau išreiškė eilė žinomų industrijos žmonių – tiesos į vatą nevyniojo „Brutal Legend“ kūrėjas Tim’as Schafer’is, turėjęs konfliktų su Activision dėl pastarojo žaidimo: „Pykti ant Activision dėl tokio dalyko yra tas pats kas pykti ant beždžionės kuri į tave mėto fekalijas. Tai paprasčiausiai toks žvėries bendravimo būdas“.

Jau dabar aišku, kad šis įvykis bus įrašytas į žaidimų industrijos istoriją gėdingiausiuose jos skyriuose, nepriklausomai nuo to, kuri pusė bus teisi.

Games.lt primena, kad „Infinity Ward“ nevengė konfliktinių situacijų su leidėju. Pasirodžius „Call of Duty: World at War“ žaidimui, „Infinity Ward“ netiesiogiai kritikavo žaidimą reikalaudami, kad žurnalistai vengtų lyginti šį žaidimą su „Modern Warfare“. Kiek vėliau, „Infinity Ward“ kovojo dėl teisės leisti „Modern Warfare 2“ žaidimą be „Call of Duty“ prekinio ženklo. Šis sprendimas jau paskutinę minutę buvo atšauktas leidėjo. Įdomu ar šios nakties įvykis tėra visų nesutarimų tąsa, ar nauji barniai. Internete sklando įvairūs gandai, jų tarpe ir nuomonė, kad „Infinity Ward“ atsisakė iki šių metų pabaigos sukurti, grynai serijos melžimui skirtą „Modern Warfare 3“.