Žymiosios „PS“ žaidimų serijos „Metal Gear Solid“ kūrėjas Hideo Kojima neseniai bendradarbiaudamas su vienu filmų nuomos tinklu Japonijoje išvardino 15 filmų, kurie jam padėjo sukurti „MGS“ žaidimą.

Įdomiausia, kad šiame sąraše nė vieno japoniško filmo. Taip pat norime atkreipto dėmesį, kad visi filmai pateikiami neversti.

Manau nedaugelis žinojo, kad žymioji Solid Snake skarelė buvo paimta ne iš „Rembo“, o iš „The Deer Hunter“ filmo. Paties Kojimo teigimu, daugiausia įtakos žaidimui padarė būtent Džeimso Bondo filmų serija, ypatingai tos, kuriose vaidino Sean Connery (o jeigu dar tiksliau – „Goldfinger“. Dar išskiriamas ir „Casino Royale“ filmas).

Keletas elementų buvo pasiskolinta iš „Predator“ ir „Planet of the Apes“ filmų. Na, o „Heat“ filmas įkvėpė realistiškas susišaudymo scenas, o Sniper Wolf buvo sukurtas remiantis „Full Metal Jacket“.

Filmai „The Great Escape“ ir „Dawn of the Dead“ padėjo žaidime sukurti įtikinama slėpynių atmosferą. O įsiskverbimo užduotys buvo nugvelbtos iš „The Guns of Navarone“. Tikrieji Snake ir Otacon vardai David ir Hal yra paimti iš „2001: A Space Odyssey“ filmo.

Nemažai prie žaidimo vizualizacijos prisidėjo „Die Hard“ filmas, o „Children of Men“ įkvėpė dokumentinę atmosferą. „Bourne“ serija, savo ruožtu, padėjo sukurti artimų ir šiurkščių kovų stilių. Galiausiai nepaminėtas atskirai, bet sąraše taip pat yra „Black Hawk Down“.

Mes taip pat galime pridėti, kad visi išvardinti filmai neabejotinai jau yra tapę klasikiniais ir jeigu kartais kurio nors nematėte – siūlytume tai padaryti.