Sapphire pačias išskirtiniausias entuziastams skirtas vaizdo plokštes kompanija ženklina Atomic ženklu. Ją jau artimiausiu metu papildys nauja Radeon HD 7990 plokštės modifikacija, pasižyminti pažangia maitinimo sistema, aušinimo skysčiu sistema ir be abejo puikia sparta žaidimuose. Plokštė primą kartą pademonstruota buvo Computex parodoje, na o dabar pasklido pirmosios PCB nuotraukos ir kita informacija.

Sapphire Radeon HD 7990 Atomic turės du Thaiti XT branduolius. Energiją tieks labai pažangi 6+2+1 maitinimo sistema, o jų bus dvi, kiekvienam GPU po vieną. Plokštė yra optimizuota naudojimui su keliais monitoriais, kadangi turi 6 Display port jungtis. Adapterių pagalba galėsite naudoti ir standartines vaizdo išvestis.

Na o dabar šiek tiek apie aušinimą. Numalšinti šios plokštės karščiui bus naudojama 240mm ilgio radiatorių turintis aušintuvas. Iš karto į akis krenta jo storis, kuris yra išties nemažas. Ant jo randasi du 120mm dydžio ventiliatoiai, kurių maksimalus sukimosi greitis yra 1200 RPM. Žvelgiant į tokį nedidelė greitį galime prognozuoti jog aušintuvas nebus labai garsus, kas tokios klasės kortai yra ypač svarbu.

Aušintuvo GPU blokas dengs visą vaizdo plokštę, todėl galime tikėtis kad tinkamai ataušinta bus visi jos komponentai. Į priekinę panelę išeis 5,25 colio stalčiuje montuojamas pompos slėgio matuoklis.

Pagrindinis Sapphire HD 7990 Atomic konkurentas yra tuo pačiu lustu paremta Asus Ares II. Manyčiau, jog galime tikėtis, kad gamintojas už tokią plokštę prašys maždaug 1300 eurų. Galime tikėtis kad jį žvėriuką Sapphire pristatys kelių savaičių bėgyje.

Techpowerup, Games.lt