Tęsiame nesenai pradėtą, bet labai gražią tradiciją pasirodžius naujam grafiniam lustui aprašyti pagrindines gamintojų siūlomas modifikacijas. Šį kart metame žvilgsnį į neseniai pristatytas GeForce GTX 660 Ti vaizdo plokštes.

Tai vidutinės klasės vaizdo plokštė siūlanti aukštą spartą už pakankamai prieinamą kainą. Taigi ši vidutinės klasės korta, kainuojanti kiek daugiau nei 1000 litų gali įkasti ir žymiai daugiau kainuojančioms aukštos klasės atstovėms.

GTX 660 Ti naudoja 28 nm architektūra paremtą GK104 grafinį branduolį. Tai trečia jį naudojanti nVidia vaizdo plokštė. Nors ji ir yra silpnesnė už savo vyresniąsias sesytes GTX 670 ir GTX 680, tačiau vis tiek nesunkiai susidoroja su sudėtingomis užduotimis.

Iš esmės GTX 660 Ti tėra tik silpnai apkarpyta GTX 670 versija. Joje vietoje 256 bitų magistralės, naudojama kiek siauresnė 192 bitų magistralė, teko sumažinti ROP vienetų kiekį – nuo 32 iki 24.  Standartinės GeForce GTX 660 Ti vaizdo plokštės pasižymi štai tokiais duomenimis:

Taigi jei kurie iš vėliau pateiktų duomenų yra standartiniai, reiškia jie yra tokie, kaip šioje lentelėje. Na o dabar apžvelkime tai, ką paruošė dažniausiai Lietuvoje sutinkamų komponentų gamintojai.

Pradžia

Asus

Asus pristatė net penkias GeForce GTX 660 Ti vaizdo plokštes. Tiesa, visos jos yra gana panašios. Ant visų jų dirba efektyvios galingos DirectCU II aušinimo sistemos. Šie aušintuvai garantuoja ne tik žemas temperatūras bet ir tylų veikimą. Kompanijos pristatomos plokštės tarpusavyje skiriasi darbiniais dažniais bei komplektacija.

Paprasčiausia kompanijos plokštė dirba standartiniais dažniais. Kiek galingesnės yra kitos dvi modifikacijos, kurių greitis pakeltas iki 967 MHz (1058 MHz Boost režime) ir iki 1059 MHz (1137 MHz Boost). Abi paspartintos GTX 660 Ti versijos turi dar po vieną variantą. Jį pasirinkę pirkėjai gauna pridėtą Borderlands 2 žaidimo kodą.

Apžvalgos:
BenchmarkReviews
KitGuru
TechPowerUp

Bendrosios apžvalgos:
LegitReviews
OverclockersClub

Pradžia

Club3D

Vaizdo plokščių gamintoja yra viena iš nedaugelio (jei neskaitytumėte didžiųjų Asus, Gigabyte ir MSI) vaizdo plokščių gamintojų, kurios siūlo tiek nVidia tiek AMD grafiniais branduoliais paremtas vaizdo plokštes.

Deja nVidia lieka antrajame plane. GTX 600 serijoje nepasirodė nė vienos išskirtinos plokštės – tik standartinį aušinimą, montažinę plokštę bei nepakeltus dažnius turinčios modifikacijos. Ne išimtis ir GTX 660 Ti vaizdo plokštės. Tad prie jų neapsistojame ir žingsniuojame toliau.

Pradžia

Gainward

Gainward paruošė dvi GeForce GTX 660 Ti vaizdo plokštės modifikacijas. Viena iš jų – niekuo neišsiskirianti standartinė plokštė.

Na o kita turės gerai Gainward plokščių mėgėjams pažįstamą nestandartinės išvaizdos Panthom aušintuvą. Branduolio dažnis pakeltas iki 1006 MHz, Boost režime ji pagreitėja iki 1085 MHz. Grafinė atmintis gali pasiekti 6108 MHz spartą – tai 100 Mhz daugiau nei įprastai. Prie plokštės gali būti pridėtas Borderlands 2 žaidimas.

Gainward GeForce GTX 660 Ti Panthom vaizdo plokštės apžvalgas yra parengę AtomicMPC ir Fudzilla portalai. Ši korta jau pasirodė Lietuvos prekybos vietose. Už ją prašoma 1137 Lt. Na o paprastesnė Gainward versija kainuoja 1082 Lt

Pradžia


Gigabyte

Nors ši kompanija labai mėgstą didelį ventiliatorių kiekį, GTX 660 Ti plokštė turi neišsišokančiu jų kiekiu apginkluotą plokštę. Nepaisant to WndForce 2X serijos aušinimas be problemų susitvarkys su plokštės kaitimu. Nors ir ventiliatorių kiekis iš koto neverčia, dveji aušinimo įrenginiai išsiskiria gan nemažu dydžiu.

Pristatomos dvi paspartintos plokštės versijos tarpusavyje besiskiriančios branduolio darbiniais dažniais. Paprastesnėje plokštėje jis pasiekia 941 MHz spartą, kuri gali išaugti iki 1019 MHz. Na o greitesnėje plokštėje jis dirba 1032 MHz dažniu ir gali pasiekti 1111 MHz Boost režime.

Bjorn3D
FunkyKit
Guru3D
HiTechLegion
NinjaLane
Overclock3D
PureOC
Vr-Zone

Bendra apžvalga:
AnandTech

Greitesnioji plokštė jau pasirodė Lietuvos prekių kataloguose. Už ją prašoma 1183 litų.

Pradžia

MSI

Jei pristatydama GeForce GTX 670 vaizdo plokštę MSI pristatė tik dvi niekuo neišsiskiriančias modifikacijas, tai šį kartą viskas įvyko atvirkščiai – debiutuoja tik patobulintos GTX 660 Ti versijos. Taigi žiūrim detaliau į naująją MSI kortą.

Ši kompanija pristato dvi Power Edition serijos kortas. Jos turi modifikuotą montažinę plokštę su išplėstomis įtampų valdymo galimybėmis. Efektyviu vėsinimu bei tyliu darbu rūpinasi jau spėjusi sulaukti pripažinimo Twin Frozr IV aušinimo sistema. MSI praneša, jog ji veikia 17,1 dB tyliau ir užtikrina 14°C žemesnes temperatūras.

Pristatoma ne tik įprastais, bet pakeltais dažniais dirbanti modifikacija. Pastarosios branduolys pagreitintas iki 1019 MHz (1097 MHz Boost režime), o nuo atminties greitinimo buvo susilaikyta. Dėka modifikuoto dizaino montažinės plokštės dažnius nesunkiai galėsime pakelti patys.

Dovana MSI GTX 660 Ti plokščių pirkėjams – Borderlands 2. MSI nepagailėjo savo partneriams bandomųjų modelių, todėl galime rasti pakankamai daug šių plokščių apžvalgų:
Bjorn3D
Guru3D
HiTechLegion
NinjaLane
Overclockers.com
PCPerspective
PureOC
TechPowerUp
TomsHardware
TweakTown

Bendrosios apžvalgos:
BitTech
LegitReviews
OverclockersClub
TechReport

Pradžia

Palit

Nors didelė dalis gamintojų išleido tik modifikuotas vaizdo plokščių versijas, Palit neužmiršo pristatyti ir paprastos ir beveik niekuo nuo standartinės nesiskiriančios vaizdo plokštės.

Taip pat pasirodė ir pažangesnė Palit vaizdo plokštės modifikacija. Tai neseniai iškeptos Jet Stream serijos, kuri debiutavo kartu su GTX 600 šeima, atstovė. Ji turi tylią ir efektyvią aušinimo sistemą bei modifikuotą montažinę plokštę .

Plokštės branduolio greitis buvo pakeltas iki 1006 MHz, o Boost režime plokštė pasiekia 1084 MHz. Beveik visų kitų gamintojų pristatytų plokščių atmintis išliko nepagreitinta. Tačiau Palit nepamiršo ir jos – Jet Stream kortos grafinė atmintis dirba 6108 MHz dažniu. Palit taip pat dovanoja nemokamą Borderlands 2 kopiją.

Apžvalgos:
3DNews (Rusiška)
Ferra (Rusiška)
Guru3D
TechPowerUp

Bendroji apžvalga:
HardwareHeaven

Pradžia

Zotac

Zotac pristatė keturias naujas vaizdo plokštes. Pagrindinis skirtumas tarp plokščių – veikimo dažniai ir pridedamas žaidimo kodas. Visos jos turi identišką nestandartinę aušinimo sistemą. Gamintojos teigimu ji veikia 10 dB tyliau ir užtikrina 10°C žemesnes temperatūras.

Šios plokštės yra itin mažos. Jų ilgis siekia vos 19 cm – taigi jos tilps beveik visur. Aukštis taip pat yra mažas – plokštės užima du PCI lizdų aukštus. Taip pat Zotac modifikacijos nebus išsišokusios į plotį, kaip šios kompanijos gaminamos GTX 680 ir kai kurios GTX 670. Palyginimą su pastarąja galite pamatyt šitoje nuotraukoje:

Net ir paprastesnės versijos dažniai yra šiek tiek pakelti, ties efektas – mažas. Branduolys pasiekia 928 MHz greitį ir Boost režime gali dirbti 1006 MHz dažniu. Atminties greitis išliko nepakeistas.

Spartesnė AMP! versija dirba kur kas aukštesniais dažniais. Jos branduolys pasiekia 1033 MHz ir Boost režime pagreitėja iki 1111 MHz. Įspūdingai buvo pagreitinta atmintis – jos greitis pakeltas iki 6608 MHz. Visa tai turėtų leisti plokštei pasiekti maždaug 10 procentų didesnę spartą nei siūlo įprasta modifikacija.

Pasirinkę bet kurią Zotac GTX 660 Ti dovanų gausite Track Mania 2 žaidimą. Prie abiejų vaizdo plokščių gali būti pridėtas ir dar vienas nemokamas žaidimo kodas. Spėkite kokio. Jau n-tąjį kartą – Borderlands 2.

Apžvalgos:
HotHardware
Overclock3D
Overclockers.ru (Rusiška)
PureOC
TechPowerUp
Vortez

Bendrosios apžvalgos:
AnandTech
BitTech
HardwareHeaven
TechReport

Paprastesnė versija su pridedamu žaidimu jau atsirado vienos parduotuvės kainoraštyje. Čia už ją prašoma 1111 su puse lito. Ten pat galima rasti ir galingesnę AMP!. Ji be Borderlands 2 kainuoja 1186 Lt, o su juo – tik 4 Lt brangiau.

Pradžia

Išvados

Taigi pirmosios GTX 660 Ti vaizdo plokštės jau įžengė į Lietuvą. Vidutinės klasės gaminiai yra itin svarbūs geriausio kainos ir spartos santykio ieškantiems pirkėjams. Jos pirmtakė GTX 560 Ti sulaukė didelio pirkėjų susidomėjimo, galite net neabejoti, jog tas pats laukia ir GTX 660 Ti.

Kiekvienas pirkėjas turi pakankamai nemažą pasirinkimą. Jis gali įsigyti ir standartinę ir įvairių gamintojų modifikuotą plokštės versiją. Visos jos turėtų tenkinti net ir reiklaus žaidėjo poreikius bei norus.

EVGA ir Galaxy/ KFA2 pristatė kiek kitokias GTX 660 Ti modifikacijas. Kadangi šių bendrovių produkcija Lietuvoje galima nusipirkti vos keliose parduotuvėse tad visų jų detaliai tikrai neprašinėsime. Kaikurios šių gamintojų vaizdo plokštės turi 3GB grafinės atminties. Kiti plokščių duomenys yra analogiški mažesnės talpos versijoms.

Tokios 3 GB versijos kainuoja nuo 329 JAV dolerių – tai 30 dolerių daugiau nei įprastai. Galaxy sukurtą 3GB GTX 660 Ti apžvelgia HardOCP portalas. Tikėtina, kad panašias modifikacijas pristatys ir geriau Lietuvoje žinomi nVidia partneriai.

Kaip vertinate naujuosius nVidia kūrinius? Ar planuojate savo žaidimų aparatą praturtinti tokia vaizdo plokšte? Jei taip kurio gamintojo modifikacija jums yra arčiausia širdies?

Games.lt


Pradžia