Nors naujos kartos Intel Skylake procesoriai trimituoja apie naujos DDR4 eros pradžią, tačiau neužbėkime įvykiams už akių ir suteikime dėmesio vis dar aktualiai DDR3 tipo atminčiai. Juolab šiandien mus pasiekęs atminčių rinkinys yra tikrai ne eilinis.

Kingston HyperX Beast yra labai panašūs į neseniai išbandytus Hyperx Savage modelius. Teoriškai HyperX Beast yra aukštesnės klasės modelis, tačiau kainų skirtumas yra simbolinis. Pirmieji pokyčiai ryškiai matomi vizualiai – vietoj raudonos spalvos radiatorių iškilę juodi masyvesni aušintuvai. Taip pat HyperX Beast atmintis yra galima tik rinkiniuose, pavieniai modeliai nėra pardavinėjami. Tikėkimės, jog pokyčiai, o ypač teigimi tuo nesibaigia.

Mūsų bandoma HyperX Beast atmintis išsiskiria neįprastomis specifikacijomis. Iš viso turime net 16GB operatyviosios atminties. Ji yra išdėliota 4x4GB tipo rinkinyje. Šie moduliai išsiskiria ne tik didele talpa, bet ir aukštu greičiu. Jis yra didžiausias visoje HyperX Beast gamoje ir siekia 2400 MHz.


Pakuotė ir komplektacija

Paprastai visos RAM‘ų dėžutės būna labai panašios, ir pakanka pasakyti, jog jos atrodo kaip visos. HyperX Beast atminčių pakuotė yra pati keisčiausia RAM‘ų dėžutė kurią esu matęs. Ir apskritai kažin ar kada nors esu matęs taip keistai atrodančią kompiuterio komponento dėžutę.

Šis rudas daiktas yra ne kokia dėžė, skirta siųsti atmintis paštu. Tai – originali šios atminties pakuotė. Ant jos nėra užrašyta nieko, apart to, kokia Kinijos popieriaus korporacija spausdino ir lankstė dėžutę. Wow…

Kad nesusipainiotų turintieji kelias identiškas dėžutes, apie tai, kas slepiasi viduje informuoja šis mažytis informacinis lipdukas.

Viduje yra randamos dvi plastikinės dėžutės. Jos jau yra kur kas panašesnės į standartinius operatyviosios atminties įpakavimus, tik kad nėra niekuo užklijuoti ir neturi vizualinių papuošimų.

Prie dviejų dėžučių su atmintimis dėžutėje mėtosi ir labai mažas HyperX lipdukas bei taip pat iki miniatiūrinio dydžio sutrauktas vartotojo vadovas. Nors kai pagrindinė dėžutė tokia didelė, galima buvo dėti ir nesumažintus lipdukų variantus, tokius kokie atkeliauja su SSD diskais.


Žvilgsnis į HyperX Beast atmintį

Kingston pasirūpino ne tik puikia atminčių išvaizda, bet ir efektyviu aušinimo sistemos darbu. Tam yra skirti radiatoriai, kurie išsiskiria juoda spalva ir agresyvia forma.

Naudojami radiatoriai yra pakankamai stori, masyvūs. Dėl didelio radiatorių aukščio jie yra iškilę pusantro centimetro aukščiau, nei standartiniai moduliai. Dar vienas išskirtinumas – kiečiausi entuziastai ant jų viršaus gali montuoti ventiliatorius ir taip sukurti ekstrmalią aušinimo sistemą. Deja šis spendimas nepasiteisino, nes aušinimo ventiliatoriai didelio populiarumo nesulaukė. Nėra kuo stebėtis – ir tokių radiatorių užtenka su kaupu.

Radiatorių storis yra pakankamai didelis, skarda neatrodo lyg būtų popieriaus lapelis. Be to jo uždėjimas bei priklijavimas taip pat yra padaryti atsakingai ir tvarkingai.

Atminčiai gaminti naudojama padidinto storio montažinė plokštė. Ji yra juodos spalvos, tad puikiai dera prie tokios pat spalvos aušinimo radiatorių.

Kaip ir minėjau techniškai atmintys yra labai panašios į HyperX Savage modulius. Po abiejų radiatoriais slepiasi tos pačios Hynix BFR serijos moduliai.

Na o dabar teorija. Ši HyperX Besat DDR3 atmintis dirba 2400 MHz greičiu. Atminties vėlavimo laikai siekia CL11-13-14, o jie yra pasiekiami esant 1.65V įtampai. Kaip atrodo detalios modulio konfigūracijos galite pamatyti CPU-Z programos raporte.

Testai

Testai atlikti, naudojant tokią sistemos konfigūraciją:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Windows 7 Ultimate 64bit

Visuose testuose apart Aida gaišties, SuperPi ir Photoshop geriau pasiekti kuo aukštesnį rezultatą.


Išvados

Orientacinė šios atminties kaina siekia 120 eurų. Nors šią akimirką atminties su tokia greičio, talpos ir modulių kiekio konfigūracija Lietuvoje nėra, tačiau ją nesunkiai galima susikurti patiems – tereikia nusipirkti du 2x4GB talpos rinkinius ir turėsite lygiai tą patį, ką bandžiau aš. Taip pat yra galimybė įsigyti panašų sprendimą 2x8GB komplekte.

Sprendimas dėti 4x4GB konfigūracijos modulius nėra dažnai pasirenkamas variantas. Pirkėjai dažniau mėgsta pasilikti galimybę ateityje išplėsti atminčių kiekį ir renkasi 2x8GB konfigūraciją. Būdamas žaidėju tam per daug dėmesio neskirčiau, nes 16 gigabaitų užteks tokiam ilgam laikui, kad RAM‘ai bus keičiami su visu kompiuteriu.

Testai parodė, kad šiuo metu naudos iš 16GB rinkinio nėra daug – žaidėjui pakaks ir 8GB RAM‘o. Aišku tai galioja tik tada jeigu neatliekate specifinių užduočių. 2400 MHz yra ta riba nuo kurios ima sparčiai kilti DDR3 operatyviosios atminties kainos. Tad jeigu norite greitos operatyviosios atminties, bet reikia prieinamos kainos, tai būtų riba, virš kurios keliauti nebeverta.

Na o kalbant apie HyperX Beast atmintį, nulupus radiatorių paaiškėjo, kad jis ne per daugiausiai skiriasi nuo jau išmėginto Savage modelio. Beast‘as gali pasiūlyti nebent įspūdingesnį dizainą už tą pačią kainą. Galutinį pasirinkimą lems mėgstamos spalvos ir aušinimo sprendimai – kartais ši atmintis gali būti blokuojama didelių orinių aušintuvų, tad prieš pirkdami įsitikinkite suderinamumu.

Pagrindiniai konkurentai šiai atminčiai būtų Adata XPG v3, Corsair Vengance Pro ir Patriot Viper 3. Sekančiam kartui pristatysime vieną iš šių modelių.

Games.lt