Kompanijos „Nippon Telegraph“ ir „Telephone Corporation“ pranešė pradėjusios duomenis žmogaus kūnu perduodančių prietaisų bandymus.

Bandoma „Red Taction“ technologija, elektrinių impulsų pagalba perduodanti duomenis kūnu net 10 Mbps. Mokslininkams pavyko prieš metus, pirminėje technologijos vystymo stadijoje, kambaryje sunkiai tilpusią duomenų perdavimo įrangą sutalpinti nedidelės užrašų knygelės dydžio įrenginyje, kuris tvirtinamas prie kūno lipduku.

Jame gali būti saugoma įvairi informacija, pavyzdžiui, sudėtingi įėjimo į patalpas ar saugyklas kodai. Norint pasinaudoti įrenginyje esančia informacija, reikia prisiliesti prie kito su „Red Taction“ suderinamo prietaiso. Jis užmezga ryšį su prie kūno prilipdytu analogu ir sparčiai nuskaito jame esančią informaciją.

Kiek patobulinus, ketinama „Red Taction“ technologiją taikyti saugumo sistemose ir buityje. „Nippon Telegraph“ ir „Telephone Corporation“ viliasi, jog pavyks susitarti su buitinę techniką gaminančiomis bendrovėmis dėl „Red Taction“ modulių integravimo į jų produktus.

Aš, jei atvirai, nemaloniai dėl tų 10 Mbps jaučiuosi. Bent jau gigabitas būtų, o dabar… mano kūno pralaidumas – kaip senos tinklo plokštės…