Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad žiaurių bei įtemptų videožaidimų žaidimas gali nemenkai paveikti skirtingų smegenų dalių funkcionalumą. Emocijas valdančios smegenų dalys ilgainiui tampa aktyvesnėmis, tuo tarpu susikaupimą bei dėmesį kontroliuojančios dalys dažnai žaidžiant įtempto siužeto žaidimus tampa mažiau jautrios.

Ir kalba šįsyk visai ne apie gandą ar nesąmoninga naujienų žinutę Ananova.com, kurią pacitavo vienas labai populiarus Lietuvoje naujienų puslapis. Ne ne, viskas rimta ir netgi išbandyta eksperimentu bei pristatyta jau keliuose mokslininkų renginiuose.

Taigi, nustatyta, kad kai kurie žiaurūs žaidimai gali turėti trumpalaikį poveikį smegenų zonų aktyvumui. Eksperimento metu pusei jo dalyviu buvo duota žaisti „Medal of Honor: Fronlinte“, na o kitai pusei – „Need for Speed: Underground“. Žaista pusvalandį, na o po to atlikti išsamūs smegenų tyrimai.

Abiejų žaidėjų grupių reakcijos laikai liko nepakitę, bet pastebėta, kad pas žaidusius „Medal of Honor“ gerokai aktyviau veikia emocijas kontroliuojanti smegenų dalis. Tuo tarpu pas žaidusius „Need for Speed“ situacija buvo priešinga – aktyviau veikė smegenų dalis, atsakinga už susikaupimą bei tikslumą, susivaldymą. Abiem atvejais efektas po žaidimo buvo pakankamai trumpalaikis ir vėliau smegenys grįždavo prie įprastinio funkcionavimo.

Siekiant gilesnių išvadų, žinoma, būtini detalesni tyrimai, bet kelias kurio link reiktų judėti jau aiškus. Kaip pastebi tyrimo autoriai, faktas yra tai, kad žiaurūs žaidimai mus veikia kiek kitaip, na o dar daug kas paaiškės vėliau.