Mobiliųjų telefonų pardavimai pasaulyje 2004 metais padidėjo 30 procentų, skelbia rinkos tyrimų bendrovė „IDC“. Iš viso per 2004-uosius metus buvo parduota 665,4 mln. mobiliųjų.

Paskutinysis praėjusių metų ketvirtis buvo itin sėkmingas Skandinavijos bendrovei „Nokia“. Metų pabaigoje pristatyti nauji verslininkams skirti modeliai bei keletas naujienų nepatyrusiems vartotojams padėjo jai užsitikrinti tvirtą pirmąją vietą naujų mobiliųjų rinkoje – „Nokia“ logotipas puikavosi ant kas trečio parduoto telefono (33%).

Antrąją vietą tradiciškai užima „Motorolla“, kurios pagamintiems mobiliesiems teko 16 procentų rinkos pyrago. Trečią ir ketvirtą pozicijas daugiausiai telefonų pardavusių bendrovių sąraše užima Azijos kompanijos „Samsung“ (10,9%) ir „LG“ (7,2%).

Finansinių problemų kamuojamas Vokietijos bendrovės „Siemens“ mobiliųjų telefonų padalinys pagamino tik 6,9% parduotų telefonų. Kompanijos atstovai paneigė kurį laiką sklandžiusius gandus apie derybas su „LG“ dėl galimo šių kompanijų mobiliųjų telefonų padalinių susijungimo.

O man pasidarė įdomu – daug telefonų perkama, nemažai turbūt ir tampa nereikalingais. Kur jie dingsta? Negi keliauja į savartynus… Juk tai būtų nerealus teršimas.