Nerimsta kova tarp ateities optinių diskų standartų „Blu-ray“ ir HD DVD. „Blu-ray“ rėmimo grupė pareiškė, jog artimiausiomis dienomis prie jos prisijungs dvi didžiausios kompiuterinių žaidimų leidyba bei kūrimu besiverčiančios kompanijos – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

„Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“, prisijungdamos prie „Blu-ray“ rėmimo grupės, tuo pačiu įsipareigos laipsniškai imti leisti savo produkciją „Blu-ray“ diskuose. Turint galvoje, kad „Blu-ray“ palaikys ir būsimoji „Playstation 3” konsolė, šio standarto pozicijos žaidimų rinkoje tampa gana tvirtos.

Silpnėja Holivudo parama konkuruojančiai HD DVD technologijai. Ją vis dar remia didžiosios kino studijos, tačiau prie „Blu-ray“ remiančios atskalūnės „Disney“ prisijungė dar dvi, taip pat nemenkos kino kompanijos „MGM“ ir „Buena Vista“.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti 2005 metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ kino kompanija.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.

Taip pat skaitykite:
„Philips“ sukūrė CD/DVD/“Blu-ray“ įrenginį (2004-01-05)
JVC sukūrė „Blu-ray“/DVD diską (2004-12-28)
Įkurta HD DVD standarto rėmimo grupė (2004-12-24)
NEC sukūrė universalų CD/DVD/HD DVD įrenginį (2004-12-22)
Sukurtas DVD – HD-DVD diskas (2004-12-13)
Holivudo studijos remia HD DVD diskų standartą (2004-11-30)
„Hewlett – Packard“ remia „Blu-ray“ (2004-11-19)
DVD diskų pamaina – ne už kalnų? (2004-11-13)