Keitimos įrašais sistema „YouTube“ neseniai perėjusi prie 16:9 vaizdo kraštinių santykio, pristatė dar vieną naujovę – galimybę talpinti HD raiškos vaizdelius. Tie kai kuriais rėmėjų įrašais jau matosi nuorodos „Watch in high quality“, kurias paspaudus vietoje įprasto 640×480 vaizdelio galima išvysti jo 1290×720 raiškos versiją.

Žinoma, sklandžiai 720p peržiūrai reikia gerokai didesnės interneto spartos. Kita vertus – ne „dial-up“ laikais ir gyvename. Žingsniavimas HD link – vienas iš dalykėlių, kuriuos „YouTube“ valdantys „Google“ diegia siekdami išlikti konkurentų priešakyje. Juk ko jau ko, o keitimosi įrašais sistemų pilna – pradedant visokiomis „Hulu“, baigiant lietuviškais klonais.

Įdomu tai, kad su kitomis naujovėmis „YouTube“ diegiami ir nauji autorių teisių apsaugos mechanizmai. Jie turėtų fiksuoti atvejus, kai sistemoje bandoma talpinti vaizdus, kurie skirti ribotam naudojimui – sporto renginių, filmų įrašus ir kitką. Tačiau tokie vaizdeliai iškart blokuojami nebus – naujoji sistema apie juos tiesiog praneš teisių valdytojui, o jis spręs, leisti įrašui „YouTube“ kabėti, ar ne.

Tarp naujų „YouTube“ visatoje šmėžuojančių dalykėlių – ir nuorodos į „Amazon.com“ bei „iTunes“ parduotuves, siūlančios įsigyti DVD bei kitką.