Atminties lustus ir modulius gaminanti bendrovė „Rambus“ pranešė, kad XDR tipo atminties lustų pardavimai persirito per 25 mln. ribą. Nors skaičius ir gana įspūdingas, bet perversmo atminties rinkoje tai nesukels – daugelis visų parduotų XDR lustų naudojami „Playstation 3“ konsolėje.

Iki kovo 31 dienos „Sony“ jau buvo pardavę apytiksliai 5,5 mln. PS3 sistemų. Žinoma, kad kiekvienoje konsolėje dirba keturi XDR atminties lustai, na o tai reiškia, kad vien iki kovo galo 22 milijonai jų buvo sunaudoti ne kur kitur, o būtent „Playstation 3“ konsolėse. Įvertinant tai, kad dabar jau birželis, na o XDR pardavimai persirito per 25 mln. ribą tik dabar galima spėti, kad kitur nei „Sony“ žaidimų kompiuteris šio tipo atmintis nelabai ir naudojama.

Visgi „Rambus“ rankų nenuleidžia ir vis dar bando remti XDR standarto naudojimą kitose srityse. Naujausiomis žiniomis, šio tipo atmintis bus montuojama į kai kuriuos „Panasonic“ televizorių modelius.

XDR operatyvioji atmintis gali dirbti 3,2 – 6,4 GHz taktiniu dažniu bei pasižymi itin mažu lusto kojelių kiekiu. Jos darbe naudojama daug pažangių technologijų, bet teisės į beveik visas iš jų priklauso išskirtinai „Rambus“, na o jie neskuba tuo dalintis su kitais gamintojais. Na, visgi nepaisant to, „Rambus“ nėra vienintelis XDR atminties gamintojas.