Tinklapis „X-bit Labs“ praneša, jog Taivanio atmintį gaminančios bendrovės, garsėjančios savo pragmatišku požiūriu į IT verslą, skeptiškai vertina XDR2 tipo atminties perspektyvas.

Šis „Rambus“ sumanytas tipas siūlo neprastą duomenų pralaidą, bet tai Taivanio gamintojų pozicijos visgi nekeičia. Šiuo metu kiek senesnę, XDR tipo atmintį visame pasaulyje gamina tik trys bendrovės – „Elpida“, „Samsung“ ir „Toshiba“. Susidomėjimo ir noro gaminti XDR2 kol kas nepareiškė niekas.

Taivanio kompanijų pozicija gali nemenkai sukliudyti XDR ir XDR2 kelyje į šlovę. Šios šalies bendrovės imasi gaminti tik tų standartų atmintį, kuri tikrai bus naudojama, na o šįkart jos labai atsargios.

Du iš trijų dabartinių XDR gamintojų – „Toshiba“ ir „Elpida“ – savo palaikymą šiam atminties tipui išreiškė iškart po to kai jis buvo pristatytas 2003 metų viduryje. Po keleto mėnesių prie jų prisijungė ir korėjiečiai „Samsung“.

XDR2 iš tiesų yra ta pati XDR architektūra su keletu patobulinimų. Ši atmintis turėtų būti skirta tiems, kam tenka nuolat dirbti su daug RAM „valgančiomis“ programomis. Darbiniai XDR2 dažniai turėtų siekti 8GHz, na o tai reiškia apie 16 GB/s pralaidumą esant 16 bitų sąsajai.