Kompanija „Microsoft“ pareiškė, kad jau kitą savaitę išleis galutinę „Windows Vista“ operacinės sistemos pataisos „Service Pack 1 (toliau SP1) Beta“ versiją. Paketą, kuris bus pavadintas „Release Candidate“, pristatys jau kitą savaitę.

Tai bus galutinė tokia versija – po jos seks pilnai paruošta SP1 pataisa. Verta paminėti ir tai, kad tai bus didžiausias artėjančių metų pradžios „Windows Vista“ atnaujinimas, kuris šią sistemą padarys stabilesnę, greitesnę ir ištaisys keletą klaidų.

Tiesa SP1 nebus prievartinis atnaujinimas – vartotojai galės pasirinkti ar jie nori jo, ar ne. Panaši sistema buvo su „Windows XP SP2“ atnaujinimu ir veikiausiai bus su SP3. Galutinėje versijoje, be jau minėtų dalykų, bus kovojama su piratais – „Microsoft“ aptikę nelegalią sistemos versiją blokuos daugybę funkcijų, kad bus sunku naudotis sistema su naujuoju SP ir be to dar „Microsoft „prašys legalizuoti operacinę sistemą. Manau, kad piratai nelauks – pasirodys „Windows Vista“ versija kartu su SP1.

Galutinė versija turėtų pasirodyti pirmajame 2008 ketvirtyje, tai įvyks vėlai Sausį arba Vasarį. Iš SP1 tikimasis daug, tačiau ar jis pateisins viltis – parodys tik laikas.