Pranešama, kad šiais metais prie OLPC (One laptop per child) iniciatyvos prisijungę „Microsoft“ jau kitąmet gali pasiūlyti į kompiuterius diegti apkarpytą „Windows XP“ operacinės sistemos versiją.

OLPC iniciatyvos tikslas yra sukurti nebrangius kompiuterius bei tiekti juos besivystančių šalių vaikams. Ties OLPC sumanymu dirba daug stambiųjų IT bendrovių, prie jų šiais metais prisijungė ir „Intel“ bei „Microsoft“. Pirmuoju iniciatyvos kompiuteriu XO jau prekiaujama, prasidėjo ir jo tiekimas ekonomiškai silpnų šalių vaikams. Dabar jame dirba „Linux“ operacinė, bet jau kitąmet ją gali pakeisti „Windows“.

„Wall Street Journal“ praneša, kad „Microsoft“ jau bando apkarpytos „Windows XP“ versijos veikimą XO kompiuteriuose. Pagrindiniai apkarpymai veikiausiai buvo susiję su OS apimties sumažinimu – XO kompiuteriai turi tik nedidelės talpos SSD atmintį, į kurią reikia „Windows“ sugrūsti.

Garsiai kalbama, kad jau kitais metais XO kompiuteriai su „Windows XP“ gali būri pradėti tiekti Indijai. Ši šalis anksčiau buvo atsisakiusi OLPC pagalbos teigdama, kad kompiuterių kaštai visgi didoki, tačiau gali būti, jog „Microsoft“ rado būdą šalies valdžios nuomonei pakeisti ir Indijos rinka taps puikiu XO su „Windows“ bandymų poligonu.