„Wikipedia“ tinklo enciklopedijoje pasirodė 1945 metais ant Japonijos Nagasakio miesto numestos atominės bombos „Fat Man“ brėžiniai. Vidutinės kokybės skenuotose iliustracijose matyti bombos veikimo principas, tad sumanius panašų daikčiuką pasigaminti jau lieka tik žaliavų gavimo problema.

„Fat Man“ bomba buvo sukurta JAV Los Alamos laboratorijose bei buvo palyginti neseniai išslaptinto „Penny Report“ pranešimo dalimi. Tiesa, kiek vėliau visgi susigriebta, kad platinti bombos brėžinius veikiausiai nėra labai gudru ir jie viešos prieigos prie jų neliko. Bet, matyt, kažkas kopijas pasidaryti spėjo ir dabar jas lengvai gali rasti „Wikipedia“ lankytojai.

Enciklopediją prižiūrinčio fondo atstovai teigia, kad dėl „Fat Man“ brėžinių paviešinimo nebuvo gauta jokių oficialių organizacijų kreipimųsi ar priekaištu. Be to, anot jų, kažin ar senos bombos brėžiniai yra labai aktualūs – panorėjus, ne ką mažiau apie šių ginklų veikimo principą galima sužinoti tiesiog pasinaudojus „Google“ paieška.

Taigi, realios žalos dėl brėžinių paviešinimo kam nors kažin ar bus, tačiau šis atvejis paskatino diskusijas apie tai, kur yra skelbtinos informacijos ribos. Žinoma, istorijos nesuklastosi, bet visgi ar etiška skelbti internete bombų brėžinius, kurie jei ir nekelia tiesioginės grėsmės, daliai juos išvydusių gali atgaivinti baisius prisiminimus.