Antras pagal dydį kietųjų diskų gamintojas „Western Digital“ pristatė naują produktų seriją, pasižyminčia didesne spartinančia atmintimi (cache), pažangesne konstrukcija bei patobulintais valdikliais. Bendrovė tvirtina, kad naujieji „Black Caviar“ serijos diskai yra sparčiausi 7200 apsukų per minutę modeliai rinkoje.

„Black Caviar“ siūlo didžiausią talpą ir spartą stalinių kompiuterių rinkoje bei įgalina vartotojus išnaudoti visas daugialypės terpės, vaizdo apdorojimo programų galimybes“, – sakė „Western Digital“ viceprezidentas Donas Bennetas.

3.5 colio matmens „Black Caviar“ diskuose įmagnetintos plokštelės sukasi 7200 apsukų per minutę sparta, naudojami 32 MB spartinančios atminties bei dvigubas valdiklis. Galimos talpos – 750 GB ir 1TB. Pačių kūrėjų atlikti testai rodo, kad naujieji diskai yra tikrai sparčiausi 7200RPM modeliai rinkoje, nors konkurentais su tuo gal ir neskubėtų sutikti.

Prekyboje „Black Caviar“ diskai turi pasirodyti jau artimiausiu metu. Rekomenduojama kaina JAV rinkoje – 199 doleriai už 750 GB modelį ir 249 doleriai už 1 TB talpos versiją.

Drauge su „Black Caviar“ serijos pristatymu „Western Digital“ pranešė ir apie naujo produktų žymėjimo pradžią. Diskų serijos bus žymimos spalvomis, pagal kurias pirkėjai galės rinktis geriausiai jų reikmes atitinkančius modelius. Štai „Blue“ serijos diskai bus orientuoti į patikimumą, tuo tarpu „Green“ serijos HDD bus itin tylūs, pagaminti orientuojantis į ekologiją. Smagiausia, žinoma, „Black“ serija – greiti ir talpūs įrenginiai entuziastams.