Ką daryti, kai konkurentai ima tave lenkti? Ogi nupirkti jų tiekėjus. Būtent taip pasielgė „Western Digital“ nupirkdami bendrovę „Komag Inc.“ už maždaug 1 mlrd. JAV dolerių.

„Komag“ yra didžiausias įmagnetintų plokštelių, naudojamų kietuosiuose diskuose tiekėjas. Jie savo produkcija aprūpina ne tik „Western Digital“, bet ir jų konkurentus – „Hitachi GST“ ir „Seagate“. Būtent „Komag“ pastarosios dvi bendrovės turi būti dėkingos už tai, kad joms pavyko peržengti 1 TB talpos ribą.

Taigi, dabar situacija tampa įdomi – rimčiausias ir įtakingiausias „Hitachi GST“ ir „Seagate“ tiekėjas jau trečiame šių metų ketvirtyje taps jų konkurento „Western Digital“ dalimi. „Western Digital“ vadovas teigia, kad jų perimta „Komag“ visgi teiks plokšteles ir kitoms bendrovės, bet mastant blaiviai nesunku suprasti, kodėl gi šis pirkimas turėtų nemenkai sudrebinti „Hitachi“ ir „Seagate“ pozicijas.

Tiekimo kontraktai tarp „Hitachi“ ir „Seagate“ iš vienos pusės ir „Komag“ iš kitos galioja dar kelis metus. Neaišku, kaip naujų „Komag“ savininkų pozicija paveiks šių sutarčių likimus. „Western Digital“ šįsyk tikrai pavyko žirgu žengti konkurentams ant galvų, kaip turbūt pasakytų Benderis.