Didėjant failų kiekiui kompiuteryje kartais kompiuterio atmintis išsenka. Ką daryti tada? Jeigu kompiuteryje laikomi svarbūs failai, yra kelios išeitys: visus failus rašyti į kompaktinius diskus arba nusipirkti įšorinį kietąjį diską. Antras variantas yra geresnis, nes įrašius visus failus į kietają diską jie nedings, o surašius į diską jį galima pamesti arba subraižyti ir failų nebebus įmanoma nuskaityti. Šiasi laikais vienas iš geriausių įšorinių kietujų diskų yra „WD My Passport Essential SE USB 3.0“. Todėl ši apžvalga ir bus apie šį daikčiuką.

Pakuotė:

Kietojo disko pakuotė išties yra maža, negalvojau, kad ji bus tokia. Pro langelį galima pamatyti patį kietajį diską. Taip pat ant pakuotės yra paršyta šiek tiek informacijos apie šį kietajį diską. Bene svarbiausias dalykas ant pakuotės yra lipdukas, kuris informuoja, kad šis kietasis diskas gali veikti „USB 3.0“ standartu. Ant pakuotės parašyta, kad tai pats perkamiausias  išorinis kietassis diskas pasaulyje.  Taip pat pateikiama informacija , kad šiame kietajame diske galima sutalpinti 120 valandų vaizo įrašų, 250 000 muzikos įrašų, 200 000 nuotraukų.

 
Kitoje pakuotės pusėje yra ta pati informacija per kiek laiko galima perkelti tam tikrą kiekį įrašų, nuotraukų.

Pakuotėje randame patį 1TB talpos įšorinį kietajį diską, techninį informacinį lapelį, USB 3.0 standarto laidą bei netyčia per daug nukirptą pajungimo gidą.

 

Kuo USB 3.0 geriau už USB 2.0?

Verta paminėti, kad naujasis USB 3.0 standartas yra pilnai suderinamas su senaisiais.  Visiškai nesvarbu, turite naujausią kompiuterį ar tik kompiuterį USB 1.0 antikvaru, diskas su visais įrenginiais veiks be problemų. Žinoma, kuo kompiuteris naujesnis ir spartesnis, kuo naujesnius standartus palaiko, tuo ir išorinis diskas su tokiu gali dirbti sparčiau. Pagrindinis USB 3.0 pranašumas prieš USB 2.0 yra perdavimo greitis, kuris yra daugiau nei dešimt kartų didesnis. Kai USB 2.0 maksimalus perdavimo greitis siekia tik 60MB/s, tai USB 3.0 perdavimo greitis siekia net 600MB/s. Ar bent įsivaizduojate kiek tai yra daug?

Specifikacijos: 


 

Dizainas:

Kas man labiausiai krito į akis primą kartą pamačius šį įšorinį kietają diską, tai jo dydis. „WD My Passport Essential SE USB 3.0“ yra labai mažas. Palyginimui, galiu pasakyti, kad jis šiek tiek mažesnis už vyrišką piniginę.

Pats kietasis diskas yra juodos, blizgančios spalvos. Deja, ant korpuso beprotiškai gerai matosi pirštų anspaudai. Tai turbūt didžiausias šio kietojo disko minusas. Viršutinėje disko dalyje yra  „Western Digital“ logotipas, o kitoje pusėje kietojo disko pavadinimas ir šiek tiek informacijos apie kietaji diską, tiksliau, kad jis pagamintas Tailande.

Diskas turi 4 gumines kojeles, todėl jis neslidinėja ant stalo. Kietasis dsikas yra 2.5 colio, todėl pagal tai galima orentuotis, kad kietajam diskui nereikia papildomo maitinimo šaltinio, užtenka tik USB jungties teikiamos įtampos. Kalbant apie pakuotėje pridėta laidą, jis yra absurdiškai trumpas –  vos 30 centimetrų. Tokio ilgio tikrai neužtenka stabiliai padėti kietają diską ant stalo, nes jis beveik visada bus prie pat krašto ir gali nukristi. Nebent kietajį diską jungsite per kompiuterio priekyje esančią USB 3.0 jungtį. Pas mane priekyje jos nėra, todėl jungiau per galinę jungtį. Pati kietojo disko dėžutė pagaminta iš plastamasės, bet yra suklijuota todėl išimti esantį ar įdėti kitą diską nėra galimybės.

Ypatybės:

Kalbėsiu ne apie patį įšorinį kietają diską, bet apie pridėtą šiokią tokią programinę įrangą. Programinės įrangos dėka lengvai galima sukurti atsarginė savo kompiuterio duomenų kopiją. Tai pat galima pridėti slaptažodį ir niekas negalės pasissavinti Jūsų failų, nes be Jūsų nieks nežinos slaptažodžio, išskyrus jūs.

Testai:

Dabar laikas šiam išoriniam kietajam diskui stoti į kovą. Pirmiausia testavau skaitymo greitį  ikišęs į USB 3.0, paskui į USB 2.0, atitinkamai tą patį dariau su rašymo greičiu.

Kaip matome naudojant USB 3.0 jungtį  įrašymo, skaitymo greitis buvo 2-2.5 karto didesnis. Tai tikrai džiugina ir  neberekia laukti ilgai norint perkelti daug vietos užimančius failus. USB 3.0 tikrai vertas savo vardo  neveltui sakoma : „Next genration“ .

Išvados:

„WD My Passport Essential Se USB 3.0“ pasižymi puikia sparta tiek pajungus USB 3.0 jungtimi, tiek ir USB 2.0. Šis išorinis kietasis diskas puikiai tinka žmonėms, kurie nori  talpaus ir greito kietojo disko.  Vsi dėl to šis diskas turi ir minusų. Pirmiausia, tai beprotiškai  gerai liekantys pirštų antspaudai, kurie ir taip nervuoja daugelį žmonių. Antra, labai trumpas laidas, kuris pridėtas prie išorinio kietojo disko. Aišku, visada galima nusipirkti ilgesnį, bet reikia rasti tokį patį, be to tai reiškia papildomas išlaidas. Kalbant apie kainą, šis diskas kainuoja apie 350 Lt. Kai kam gali pasirodyti, kad taip gan didelė kaina, bet už tai jūs gaunate daug talpinimos vietos bei gera spartą.