Žaibiškai populiarėjančios virtualios bendruomenės naudojamos viskam – nuo pažinčių, iki tiesiog bendraminčių radimo, bendravimui sporto, žaidimų bei literatūros temomis. Visgi trūkumų yra net jei nekalbėti apie jau ir taip nuvalkiotą seksualinio priekabiavimo tokiose bendruomenėse temą. Kaip rodo naujausi mokslininkų tyrimai, virtualios bendruomenės ne skatina bendravimą tarp skirtingų rasių internautų, o priešingai – juos vienus nuo kitų vis labiau atskiria.

Logiškai mastant, lyg ir turėtų būti priešingai – internete mes susiliejame su bendra naršytojų mase, tampame jos dalimi ir nelabai kam rūpi, kaip atrodome bei kokios spalvos odos esame. Bet ne viskas taip paprasta – apklausus 1000 skirtingo gymio JAV studentų matyti, jog priklausomai nuo rasės jie naudojasi skirtingomis virtualaus bendravimo sistemomis, taigi, tarprasinei atskirčiai mažėti jos nepadeda.

Išimčių, žinoma, yra, bet bendra tendencija tokia, kad baltaodžiai studentai daugeliu atveju renkasi „Facebook“, ispanų kilmės – „MySpace“, tuo tarpu iš Azijos kilę studentai mieliau buriasi „Xanga“ ir „Friendster“ sistemose. Tiesa, „Facebook“ gana populiari ir tarp jų.

Daryti toli siekiančių išvadų, žinoma, neverta – apklausta tikrai nedidelė, nors sociologiškai ir tinkama, imtis, be to, internete naršo ne tik JAV studentai. Tačiau bent jau šioje šalyje, kur rasizmo problema laikas nuo laiko vis išlenda naujais pavidalais, yra apie ką pagalvoti.